درگهان قشم ميزبان دور نهايي تورهاي سه ستاره واليبال ساحلي شد

بندرعباس- ايرنا- رييس سازمان ساحلي فدراسيون واليبال از برگزاري دور نهايي تورهاي سه ستاره ساحلي كشور در بندر درگهان قشم در استان هرمزگان خبر داد.

فريدون الهامي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: براساس برنامه ريزي هاي انجام شده اين رقابتها در روزهاي 19 تا 21 اسفندماه با حضور هشت تيم برتر رنكينگ ايران به ميزباني شهرداري درگهان برگزار مي شود.
وي با اشاره به ظرفيت هاي ويژه منطقه درگهان براي برگزاري اين رقابت ها، افزود: مرحله نهايي چهارمين دوره رقابت هاي تور واليبال ساحلي ايران نيز در روزهاي 7 تا 9 بهمن ماه در سطح بسيار خوبي در اين منطقه برگزار شد.
الهامي با اشاره به بازديد رييس فدراسيون واليبال از ظرفيت هاي درگهان قشم براي برگزاري رقابت هاي واليبال ساحلي در بهمن ماه امسال، گفت: رييس فدراسيون در اين بازديدها اعلام كرده بود با توجه به امكانات و ظرفيت‌هاي خوب ايجاد شده در شهر درگهان قشم، تلاش مي‌كنيم تا تورهاي جهاني تك ‌ستاره يا حتي سطح بالاتر در اين شهر برگزار شود.
وي با اشاره به رشد رشته واليبال ساحلي در كشور، گفت: با توجه به اينكه زمان زيادي از فعاليت واليبال ساحلي در كشور نمي‌گذرد، هنوز در آن جايگاه واقعي قرار ندارد، اما در مسير رشد و توسعه در حركت است.
چهارمين دوره تور واليبال ساحلي كشور در روزهاي 7 تا نهم بهمن ماه با حضور 20 تيم در شهر درگهان منطقه آزاد قشم برگزار شد كه در پايان تيم شهرداري درگهان به عنوان قهرماني دست يافت.
جزيره قشم با وسعت يك هزار و 500 كيلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبي ايران به طول 135 كيلومتر و عرض ميانگين 11 كيلومتر در خليج فارس گسترده شده است و 300 كيلومتر خط ساحلي دارد.
شهرستان قشم شامل جزيره هاي قشم، هنگام و لارك با حدود يكهزار و 628 كيلومتر مربع وسعت در ميان آب هاي خليج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
7198/6048