برگزيدگان مسابقات قرآن، عترت و نماز در آستارا تجليل شدند

آستارا - ايرنا - 91 دانش آموزان آستارايي برگزيده مسابقات استاني قرآن، عترت و نماز به مناسبت هفته امور تربيتي تجليل شدند.

به گزارش خبرنگار ايرنا امام جمعه آستارا عصر دوشنبه در اين آئين در كانون فرهنگي امام خميني (ره) اين شهرستان گفت: توجه به امور تربيتي ضروري است و دانش‌آموزان و معاونان پرورشي، آن را جدي بگيرند.
حجت‌الاسلام‌ كاظم حافظ‌ نيا افزود: پس از چهل سال از انقلاب اسلامي، امور تربيتي جايگاه واقعي خود را در مدارس پيدا نكرده و زنگ‌هاي آن، فرصتي براي تفريح دانش‌آموزان ‌شده است.
وي اضافه كرد: نوآوري در برنامه ها در ترغيب دانش‌آموزان به امور تربيتي موثر است و مربيان و معاونان پرورشي در امور ديني، معارف و انسان‌شناسي مطالعه داشته باشند.
فرماندار آستارا هم گفت: هدف از تربيت در جامعه اسلامي پرورش استعدادها و تبيين آموزه‌هاي ديني است و تربيت صحيح، مهارت حركت به كمال و ارزش‌هاي اسلامي و انساني را به انسان مي آموزد.
حسن رستم زاد اظهار كرد: معلمان نزديك ترين الگو به دانش آموزان هستند و در گزينش معلمان امور تربيتي بايد بيشتر دقت نظر شود.
وي ادامه داد: با نسلي داراي دسترسي آزاد به اطلاعات و شبكه هاي مجازي مواجه هستيم و به روز بودن مربيان پرورشي مهم است.
مدير آموزش و پرورش آستارا هم اظهار كرد: امسال در مرحله شهرستاني سي ‌و هفتمين دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز شش هزار و 935 نفر از دانش‌آموزان آستارا با يكديگر رقابت كردند.
سجاد موسوي ادامه داد: تامين 17 روحاني براي نماز جماعت مدارس و شركت هفتگي دانش آموزان چهار مدرسه در نماز جمعه، بيش از دو هزار دانش‌آموز در مسابقات درس‌هايي از قرآن و بيش از يك‌هزار دانش‌آموز در مسابقات نورباران و برگزاري 40 گفتمان ديني از برنامه‌هاي امور تربيتي در مدارس آستاراست.
هشتم تا چهاردهم اسفندماه هفته امور تربيتي است.
17 هزار دانش آموز در 150 مدرسه شهرستان آستارا تحصيل مي كنند.

** فرماندار آستارا بر ترويج فريضه نماز تاكيد كرد
حسن رستم زاد فرماندار آستارا عصر دوشنبه در جلسه شوراي اقامه نماز در فرمانداري گفت: توصيه به اقامه نماز مورد تاكيد متون ديني است و هدف از اقامه آن، ياد خدا و دوري از فحشا و منكر است و مسئولان به برپايي آن در اداره ها اهميت دهند.
وي افزود: اداره آموزش و پرورش در ترويج فرهنگ نماز نقشي سازنده دارد و گفتمان هاي نماز در مدارس و دانشگاه ها براي ترغيب نوجوانان و جوانان به انجام اين فريضه واجب اجرا شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124 / 2007