احزاب تشكلهاي غيرقانوني را شناسايي و معرفي كنند

مشهد- ايرنا- سرپرست فرمانداري مشهد گفت: تشكلهاي غيرقانوني در اين شهر در برخي مسايل اجتماعي مداخله مي كنند لذا از احزاب مي خواهيم آنها را شناسايي و به مسئولان معرفي نمايند.

حيدر خوش نيت روز دوشنبه در نشست با نمايندگان احزاب فعال در اين شهرستان افزود: فعاليت تشكل هاي غيرقانوني در مشهد به يكي از معضلات اين شهر تبديل شده است كه تجمع چندي پيش برخي افراد بدون هويت و شناسنامه در ساختمان چند نهاد دولتي از آن جمله است.
وي اظهار داشت: در برخورد با اين تشكلها ابتدا در چارچوب قانون از آنان دعوت مي شود تا مرامنامه خود را ارائه نمايند و پس از آن ساير مراحل قانوني در باره آنان اجرا مي شود.
وي به تسهيل صدور مجوز فعاليت احزاب اشاره كرد و گفت: پيش از اين براي فعاليت دفاتر شهرستاني احزاب ابتدا فرايند استعلام گيري از دستگاههاي ذيربط انجام مي شد كه در حال حاضر تنها داشتن معرفي نامه كتبي از دفتر كشوري حزب ملاك صدور مجوز فعاليت براي آنان مي باشد.
خوش نيت، شمار احزاب و نمايندگي هاي آنان در شهرستان مشهد را 33 مورد عنوان كرد و افزود: حرمت احزاب بايد در عمل نگه داشته شود نه اينكه تنها در زمان انتخابات براي فعاليت آنان فراخوان داده شود.
وي همچنين با اشاره به انتشار بيانيه مهم گام دوم انقلاب از سوي رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: در اين بيانيه به توجه به جوانان با رويكرد ارتباط با مردم تاكيد شده است و براي انجام اقدامات عملياتي نياز به نهاد و ستاد سازي نيست، اگر احزاب قدرتمندانه براي تحقق اهداف اين سند مهم وارد نشوند برخي ديگر وارد شده و آن را به سود خود مصادره مي كنند.
وي گفت: در مقوله انتخابات نيز احزاب با توجه به انتخابات مجلس شوراي اسلامي در سال 94 نقطه نظرات و ديدگاههاي خود را به فرمانداري اعلام نمايند تا آنچه مربوط به حوزه اجرايي است مورد نقد و تبادل نظر قرار گيرد.
در اين نشست نمايندگان احزاب فعال در اين شهرستان به بيان نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.
3221 / 6053