۱۳ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۰۴
کد خبر: 83231189
۰ نفر
راه ياب ملل مريوان به ليگ برتر واليبال صعود كرد

سنندج - ايرنا - تيم واليبال راه ياب ملل مريوان با پيروزي مقابل شهداب يزد ضمن كسب جواز حضور در فينال رقابت هاي ليگ يك، به صورت مستقيم به رقابت هاي ليگ برتر واليبال در سال آينده راه يافت.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سومين بازي ميان اين دو تيم در مرحله نيمه نهايي مسابقات واليبال ليگ دسته يك كشور عصر امروز (دوشنبه) به ميزباني مريوان برگزار شد.
در اين مسابقه كه در سالن 1200 نفري زاگرس مريوان و با حضور پرشور تماشاگران برگزار شد، شاگردان آرش صادقياني در راه ياب ملل با اقتدار و با نتيجه سه بر صفر موفق به شكست حريف يزدي خود شد.
تيم راه ياب ملل با اين پيروزي ضمن صعود به فينال ليگ دسته يك والبيال باشگاه هاي كشور، به ليگ برتر واليبال كشور در فصل آينده نيز صعود كرد.
راه ياب ملل در بازي اول نيز برابر تيم شهداب يزد با نتيجه سه بر يك به پيروزي رسيده بود اما در بازي دوم كه در يزد برگزار شد با نتيجه سه بر صفر مغلوب حريف شد تا كار دو تيم براي صعود به ليگ برتر به بازي سوم كشيده شود.
راه ياب ملل در اين بازي ست اول را با نتيجه 25 بر 22، ست دوم را با نتيجه 25 بر 20 و ست سوم را با نتيجه 25 بر 11 را به نفع خود به پايان رساند.
با اين نتيجه تيم راه ياب ملل مريوان بايد در فينال ليگ دسته يك به مصاف تيم سپاهان اصفهان برود، تيمي كه در بازي هاي قبلي 2 بار از راه ياب ملل شكست خورده بود.
به گزارش ايرنا، واليبال ليگ دسته يك قهرماني باشگاه هاي ايران در چهار گروه به ‌صورت دوره‌اي و رفت‌ و برگشت برگزار شد و تيم هاي اول و دوم هر گروه به مرحله دوم صعود كردند.
در گروه يك تيم هاي ميلاد نور رامسر، نماينده نور، شهروند نكا، توپكا بابلسر و ژلانو آق قلا، در گروه دوم نيز تيم هاي افق قم، مقاومت تهران بزرگ، شهداي رامسر، شهرداري كرج و ملوان حضور داشتند.
در گروه سوم، تيم هاي نماينده اراك، راهياب ملل مريوان، نماينده اصفهان، كاشي كاژه كرمانشاه، شهرداري قزوين و مقاومت مهاباد و در گروه چهارم نيز تيم هاي شهداب يزد، صنايع يزد، خاتم جوان اردكان، لاستيك بارز كرمان و مرزداران سيستان و بلوچستان هم ‌گروه بودند.
باشگاه راه ياب ملل اكنون از 2 تيم واليبال و يك تيم فوتبال بانوان حمايت مي كند كه تيم هاي واليبال در ليگ دسته يك و تيم فوتبال بانوان در ليگ برتر حضور دارند.
7354/9102** 2024