بزرگترین مزرعه مرغ تخمگذار كشور در زنجان افتتاح شد

زنجان - ایرنا - بزرگترین مزرعه مرغ تخمگذار كشور امروز دوشنبه /13 اسفند ماه/ با حضور حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران كشور و شماری از مسئولان استانی در زنجان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل شركت مرغك در این مراسم با اشاره به اینكه این طرح با سرمایه 259 میلیارد ریال راه‌اندازی شده است، گفت: این مجموعه، تجلی تلاش‌های صورت گرفته در راستای تولید و مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است.
بهراد زندیه با بیان اینكه در ساخت این مجموعه از كالاهای ایرانی استفاده شده است، افزود: این طرح با تلاش و حمایت های مجموعه استانی به نتیجه رسیده كه این حمایت ها قابل تقدیر است.
وی با اشاره به اینكه بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخمگذار كشور با ظرفیت 80 هزار قطعه در زمینی به مساحت 902 هكتار بنا شده است، خاطرنشان كرد: این مجموعه ضمن اشتغال زایی مستقیم برای 40 نفر و ایجاد اشتغال غیرمستقیم برای 2 هزار نفر، قادر است در هر دوره 10 میلیون قطعه جوجه مرغ یكروزه تخم گذار تجاری كه معادل 25 درصد از نیاز صنعت مرغ تخمگذار كشور است را تامین كند.
زندیه اظهار داشت: شركت سرمایه گذاری كشاورزی كوثر در جهت نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی و اجرای منویات مقام معظم رهبری و تامین امنیت غذایی جامعه، گسترش فعالیت های مولد و اشتغالزا در حوزه صنایع كشاورزی را در دستور كار خود قرار داده است و در این راستا شركت مرغك را از هدایت ها و حمایت های خود بهره مند كرده است.
مدیرعامل شركت مرغك افزود: این شركت به عنوان بزرگترین تولید كننده جوجه یكروزه تخمگذار ایران كه از نقشی كلیدی در تامین تخم مرغ كشور برخوردار است همواره با رعایت اصول فنی و استانداردهای بهداشتی محصولاتی با كیفیت ممتاز را به بازار این صنعت عرضه كرده و طی سال های گذشته و با گسترش بیماری های طیور یكی از مهمترین سیاست های شركت مرغك انتقال فارم ها و مزارع از نقاط پر خطر به مناطق كم ریسك بوده است.
زندیه افزود: مدیران و كارشناسان شركت مرغك بر اساس تجربه گران سنگ سالیان طولانی فعالیت در صنعت مرغ تخمگذار كشور به این نتیجه رسیده اند كه به منظور تداوم پیشتازی خود و حضور چشمگیر در بازار این صنعت بایستی همواره و همچون گذشته ارتقاء مداوم كیفیت محصولات را مورد توجه قرار دهند و ساخت بزرگترین مزرعه مرغ مادر تخم گذار كشور نیز در راستای همین هدف بوده است.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری نیز اشاره كرد و گفت: امیدواریم با این كار زمینه برای اشتغال پایدار و تحقق منویات مقام معظم رهبری ایجاد شود.
6084/8068