۱۳ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۴
کد خبر: 83230885
۰ نفر
توسعه اكوسيستم فناوري و نوآوري در شمال شرق تهران كليد خورد

تهران- ايرنا- در مراسم ويژه هفته درختكاري كه امروز در منطقه پرديس پارك علم و فناوري دانشگاه تربيت مدرس برگزار شد، ضمن كاشت 400 اصله نهال، طرح توسعه اكوسيستم فناوري و نوآوري در شمال شرق تهران به طور رسمي كليد خورد.

به گزارش روز دوشنبه دانشگاه تربيت مدرس، حميد ظهرابي معاون سازمان حفاظت محيط زيست در اين مراسم كه امروز از سوي دانشگاه تربيت مدرس و پارك علم و فناوري اين دانشگاه برگزار شد، توجه به توسعه علمي اكولوژي را از اهم فعاليت هاي لازم در عرصه حفاظت از محيط زيست عنوان كرد.
ظهرابي در ويژه برنامه اي در جمع مسئولان دانشگاه و پارك علوم و فناوري دانشگاه تربيت مدرس و كارآفرينان، با اشاره به اهميت علم اكولوژي و اكوسيستم ها در برنامه ريزي هاي كلان كشوري گفت: مديريت ما بايد به سمت مديريت زيست بومي حركت كند تا بر اساس تغيير اقليم و شرايط محيط زيست تغييرات اكوسيستم را مديريت و زمينه توسعه اي را فراهم كنيم.
وي در ادامه نداشتن دانش توليد را از نقصان هاي علمي كشور ذكر كرد و تصريح كرد: اينكه چه بكاريم ، كجا بكاريم و چگونه بكاريم؟ علم است. متاسفانه در سال هاي اخير بهره برداري هاي نادرست در بالادست باعث ايجاد مشكلات بسياري از جمله از بين رفتن سفره هاي آب زيرزميني شده كه بر مشكلات گذشته افزوده است، ليكن بايد به تنوع، اكوسيستم، اقليم و مديريت زيست بومي واقف باشيم.
رئيس دانشگاه تربيت مدرس در ادامه ضمن اشاره به سابقه تاسيس 15 ساله پارك علم و فناوري، بر نقش مهم اين مجموعه در زمينه هاي مختلف فعاليت ها اشاره كرد و افزود: مجموعه علم و فناورانه مدرس به عنوان پارك دانشگاهي، بنيه عظيمي ازعلم و فناوري را فراهم آورده است.
ابراهيمي رييس پارك علم و فناوري دانشگاه تربيت مدرس نيز طي سخناني با اشاره به اهميت توسعه پايدار اكوسيستم، گفت: در عين حال كه درحال توسعه هستيم، ملاحظات اكوسيستم را رعايت خواهيم كرد.
**8398**1584