۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۱۲:۱۸
کد خبر: 83230600
T T
۰ نفر
برخورد قانونی با گرانفروشی مایحتاج عمومی تشدید می شود

اردبیل - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: همزمان با فرار رسیدن عید نوروز نظارت بر بازار و برخورد قانونی با هر گونه گرانفروشی كالا بویژه مایحتاج عمومی تشدید می شود.

به گزارش ایرنا ، ناصر عتباتی روز دوشنبه در كمیته نظارت بر فرایند عرضه مایحتاج عمومی و كالاهای اساسی استان اردبیل افزود: این كمیته و دستگاه های مرتبط باید بر وضعیت عرضه كالا و قیمت ها در بازار را كنترل داشته باشند و از مكانیزم های لازم برای مهار گرانفروشی بهره ببرند.
وی اظهار داشت: لازم است فرهنگ رافت ،مهربانی ، انصاف و مروت در بین فروشندگان كالا تقویت شود تا مردم براحتی نیازهای خود را به قیمت مناسب تهیه كنند.
عتباتی بیان كرد: هرچند در حال حاضر وضعیت مناسبی در بازار حاكم است ولی بازرسان باید نظارت بیشتری داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه گرانفروشی برخود رقانونی را اعمال كنند.
دادستان اردبیل ادامه داد: تلاش بر این است یك قیمت معقول و منطقی در بازار میوه و دیگر نیاز های اساسی مردم در بازار وجود داشته باشد.
وی افزایش قیمت مرغ در بازار را یادآور شد و گفت: فروشندگان قیمت واقعی مرغ را رعایت نمی كنند و بالاتر از قیمت مصوب به فروش می رسانند كه باید برخورد قانونی از سوی بازرسان اعمال گردد.
رامین صادقی ، سرپرست صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل هم در این جلسه گفت: از 15 اسفند ماه به منظور تنظیم قیمت‌ها و كاهش تب و تاب بازار نمایشگاه بهاره در نقاط مختلف این استان برپا خواهد شد.
وی افزود: نظارت و كنترل بر بازار عید در استان اردبیل از اول بهمن ماه شروع شده و در اوایل نظارت‌ ها بیشتر حالت ارشادی داشت اما پس از ارائه تذكرات لازم در خصوص هر گونه نقض قوانین اقدام قانونی انجام خواهد شد.
سرپرست صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: برای عرضه كالاهای با تخفیف و كمتر از قیمت سطح بازار 28 مكان در فروشگاه‌ های تعاون روستایی و فروشگاه ‌های زنجیره ‌ای و بزرگ اردبیل تعیین شده تا با حضور نهادهای نظارتی اقلام مورد نیاز توزیع شود.
صادقی به دیگر اقدامات انجام پذیرفته در این بخش اشاره كرد و ادامه داد: با بهره ‌گیری از ظرفیت اتاق اصناف، صدا و سیما و رسانه‌ ها بر ضرورت نصب اجباری قیمت ‌ها بر روی كالاها تاكید شده تا زمینه سوء ‌استفاده در بازار فروش به حداقل برسد.
وی اعلام كرد: امسال 215 تن گوشت گرم و 585 تن گوشت منجمد برای تنظیم بازار گوشت و حمایت از مصرف كنندگان در استان توزیع شده است.
ارژنگ عزیزی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل هم در این جلسه گفت: كنترل بازار در دستور كار است و نهادهای متولی هم باید در این باره مشاركت داشته باشند.
وی افزود: علاوه بر كنترل بازار میوه و دیگر اقلام باید رستوران ها ، هتل ها و آب های درمانی هم تحت كنترل باشد تا مبادا قیمت ها افزایش داشته باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل ادامه داد: بازرسان تعزیرات حكومتی و صنعت ،معدن و تجارت هم باید تقویت شده و گروه های مشخصی در بازار حضور داشته باشند.
7110/ 1257

سرخط اخبار استان‌ها