توصيف آزاردهنده مورينيو از صلاح در زمان حضور در چلسي

تهران - ايرنا - «خوزه مورينيو» سرمربي بركنار شده باشگاه منچستريونايتد سرانجام پس از گذشت سال ها در برنامه اي تلويزيوني با استفاده از كلماتي آزاردهنده از دلايل خود براي صدور جواز خروج «محمد صلاح» از استمفوردبريج پرده برداشت.

به گزارش ايرنا، تارنماي شكبه تلويزيوني «بي اين اسپورتس» روز دوشنبه نوشت: «محمد صلاح» مهاجم مصري باشگاه ليورپول طي چند سال اخير يكي از بزرگ ترين پديده هاي فوتبال اروپا بوده است؛ بازيكني كه نبوغ اوليه وي در باشگاه آ.اس رم جلوه گر شد و سپس در آنفيلد به اوج شكوفايي رسيد و حالا يكي از بهترين فوتباليست هاي جهان محسوب مي شود.
«خوزه مورينيو» تا چندي پيش در كسوت سرمربي منچستريونايتد براي برآوردن انتظارات در اولدترافورد تقلا مي كرد همزمان و در كمال بداقبالي بايد نظاره گر شكوفايي صلاح مي بود چرا كه اين 2 شخصيت برجسته فوتبالي در دوران حضور در چلسي خاطرات مشتركي را با يكديگر به اشتراك گذاشته بودند.
آقاي خاص در آن دوران جواز خروج ستاره مصري را از استمفوردبريج صادر كرد تا مقدمات انتقال وي به فيورنتيناي ايتاليا تسهيل شود؛ انتقالي كه آبي ها تا همين امروز حسرت آن را مي خورند.
فيورنتينا خون تازه اي را در رگ هاي صلاح به جريان انداخت تا ماجراجويي وي براي تبديل شدن به يك بازيكن كلاس جهاني آغاز شود.
مورينيو كه دسامبر سال گذشته از مسئوليت هاي خود در اولدترافورد معاف و عذرش خواسته شد و هم اكنون به عنوان كارشناس فوتبالي در شبكه تلويزيوني «بي اين اسپورتس» فعاليت مي كند در آستانه بازي تيم هاي چلسي و فولام در ليگ برتر جزيره، سرانجام دلايل خود را براي صدور جواز جدايي صلاح برملا كرد.
شايد كمي آزاردهنده باشد كه بدانيم مورينيو براي توصيف مردي كه طي چند فصل اخير همواره نقش جادوگر قرمزهاي آنفيلد را ايفا كرده، از كلماتي همچون «تنها»، «خام» و «شكننده» استفاده كرده است.
با اين حال، بايد منتظر ماند و ديد كه صلاح چه زمان تصميم مي گيرد تا با ارائه نمايشي خيره كننده، پاسخي دندان شكن به سرمربي پيشين خود بدهد.
مورينيو در توصيف صلاح مي گويد: مشكل اصلي صلاح آمادگي و تطابق با واقعيت و شرايط جديد بود؛ زماني كه او از بازل به چلسي آمد تنها چيزي كه من مي ديدم جواني تنها، خام، كاملا گنگ و از لحاظ فيزيكي بسيار شكننده بود اما پس از رفتن به ايتاليا و كسب تجربه در فيورنتينا و رم و به عنوان بازيكني كاملا منطبق با جو داغ فوتبال اروپا، با دركي بهتر از فوتبال، از لحاظ فيزيكي به مراتب قدرتمندتر و از لحاظ روحي با اعتماد به نفسي بيشتر كاملا متحول شده به فوتبال انگليس بازگشت.
ورزرشي**3991**2024