نمايشگاه تخصصي مدرسه هزاره سوم برگزار مي‌شود

تهران- ايرنا- دبير علمي چهارمين جشنواره ملي دانش آموزي ابن سينا گفت: شركت بيش از 6 هزار دانش آموز و 830 مركز آموزشي در دوره‌هاي گذشته جشنواره باعث شد براي دومين سال نمايشگاه جانبي را با عنوان «نمايشگاه تخصصي مدرسه هزاره سوم» برگزار كنيم.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از روابط عمومي جشنواره ملي دانش آموزي ابن سينا، «مهدي رشيدي جهان» اظهار داشت: اين نمايشگاه با حضور توليدكنندگان و واردكنندگان تجهيزات كمك آموزشي، تجهيزات و وسايل آزمايشگاهي و پژوهشي، سرگرمي و اسباب بازي فكري، انتشارات آموزشي، نرم افزارهاي آموزشي، موسسات آموزشي و پژوهشي، لوازم التحرير و مبلمان مدارس و تجهيزات اداري و با محوريت دستاوردها و محصولات ساخت ايران برگزار مي‌شود.
وي اين نمايشگاه را فرصت مناسبي براي ارائه دستاوردها و محصولات موسسات آموزشي و شركتهاي دانش بنيان ارزيابي كرد و گفت: نمايشگاه جانبي جشنواره با حمايت وزارت آموزش و پرورش، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، سازمان ها و نهادهاي علمي روزهاي 12 و 13 ارديبهشت سال 98 و در محل پرديس شمالي دانشگاه تهران برگزار مي‌شود.
رشيدي جهان يادآور شد: با توجه به موفقيت برگزيدگان دوره قبل و كسب 11 مدال طلا، 4 نقره و 4 برنز از مسابقات و جشنواره هاي مختلف بين المللي در سال 2018، در صدديم برگزيدگان اين دوره از جشنواره را به رقابت هاي بين المللي در كشورهاي روماني، كرواسي و روسيه اعزام كنيم.
وي تعداد شركت كنندگان دوره قبل جشنواره ابن سينا را 5 هزار و 200 دانش آموز از 31 استان اعلام كرد و گفت: اين دوره از جشنواره ابن سينا دانش آموزان دوره هاي ابتدايي، متوسطه اول و دوم و تمامي هنرستان ها و مدارس را زير پوشش قرار مي‌دهد.
دبير علمي جشنواره ملي دانش آموزي ابن سينا اضافه كرد: اين جشنواره 12 و 13 ارديبهشت ماه و با حضور 6 هزار دانش آموز، 850 مدرسه و پژوهش‌سرا از 31 استان برگزار مي‌شود.
بر اساس اين گزارش، شركت ها و موسسات مرتبط مي‌توانند براي ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر به پايگاه اينترنتي expo.ebnesinafestival.ir مراجعه كنند.
علمي**1883** 1055