۱۳ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۱۸
کد خبر: 83230481
۰ نفر
روز جهاني حيات وحش در آستارا گرامي داشته شد

آستارا - ايرنا - دوستداران طبيعت آستارا روز جهاني حيات وحش را در پارك طبيعت گردي پناهگاه حيات وحش اين شهرستان گرامي داشتند.

به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس اداره محيط زيست آستارا روز دوشنبه در حاشيه بازديد دوستداران محيط زيست از مرال هاي پناهگاه حيات وحش گفت: سوم مارس روز جهاني حيات وحش، رويداد جهاني است كه امسال با موضوع 'زندگي زير آب، براي مردم و سياره' انتخاب شده و بر حفاظت از منابع زيستي اقيانوس ها و درياها تمركز دارد.
محمد رضا روشني افزود: اين روز فرصتي براي آشنايي با تنوع شگفت انگيز گونه هاي گياهي و جانوري استان و مشكلات پيش رو براي حفاظت از اين گونه هاي ارزشمند در زيستگاه هاي طبيعي است.
وي بيان كرد: پارك طبيعت گردي آستارا در ايام نوروز مورد توجه گردشگران قرار مي گيرد و بيش از 10 راس مرال در محدوده 65 هكتاري پارك نگهداري مي شوند.
وي بيان كرد: مرال از انواع گوزن بومي ايران است و در گذشته جمعيت زيادي از اين گونه در نواحي جنگلي ساحل درياي خزر، ارتفاعات البرز و دامنه‌هاي زاگرس زندگي مي كردند اما به دليل شكار بي‌رويه و تخريب زيستگاه، با خطر انقراض مواجه است و در برخي ارتفاعات دور از دسترس البرز مركزي و شرقي مشاهده مي‌شود.
پناهگاه حيات وحش لوندويل شهرستان آستارا با مساحتي افزون بر يكهزار و 74 هكتار جزو مناطق تحت مديريت سازمان حفاظت محيط زيست است.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
7105 / 7124 / 2007