۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۲۰:۲۷
کد خبر: 83230004
T T
۰ نفر
فتوحات بزرگ 40 سال دوم انقلاب در راه است

مشهد - ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فتوحات بزرگی در 40 سال دوم انقلاب در راه است.

محمدحسین صفارهرندی روز یكشنبه در همایش تبیین گام دوم انقلاب در كاشمر افزود: با اینكه 40 سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته است اما همچنان نشاط، سرزندگی و جوانی در آن دیده می‌ شود و این ‌یك استثنا برای انقلاب ایران است كه در سایر انقلاب ‌ها صدق نمی ‌كند.
وی اظهار داشت: در چهل سالگی انقلاب براساس رتبه بندی‌ اعلام شده به رغم تمام مشكلات و محدودیت‌ ها توانستیم رتبه علمی ایران را در میان 190 كشور به رتبه شانزدهم برسانیم.
وی گفت: سرعت رشد علم در ایران 11 برابر میانگین آن در جهان است و پیش بینی می‌شود اگر به همین روند ادامه یابد، طی 6 سال آینده جزو پنج كشور اول جهان خواهیم بود.
صفارهرندی افزود: امروز ایران حرف اول را در خاورمیانه می ‌زند و بدون اینكه توسعه ‌طلب بوده و مدعی خاك كشورهای همسایه باشیم، هر كشوری كه از ما درخواست كمك برای مشورت و كار مستشاری داشته باشد كمك می كنیم و معتقدیم قدرت ما متعلق به همه ملت ‌های مسلمان است.
وی اظهار كرد: امروز به بركت انقلاب و توانمندی‌ های مختلف جوانان، شركت های ایرانی در مناقصه بین‌ المللی در رقابت با رقبای ایتالیایی برنده می ‌شوند.
وی گفت: قبل از انقلاب به دلیل عملكرد مزدورانه شاه، ملت ‌های اطراف از ایران نفرت داشتند و از ما فاصله می‌ گرفتند، اما امروز نفرت از آمریكا در كشورهای اسلامی حدود 70 درصد و محبوبیت ایران بیش از 70 درصد می باشد و این آمار نشان‌ دهنده حوزه نفوذ ایران است.
صفارهرندی افزود: در شرایطی كه انقلاب و نظام امروز در جایگاه افتخار و قدرت قرار دارد، باید 40 سال دوم انقلاب را مبتنی بر یافته ‌های 40 سال اول بنا ‌كنیم و به دنبال تصحیح اشتباهات خود باشیم.
وی اظهار داشت: بیش از نیمی از مشكلات ما ارتباطی به تحریم ندارد، بلكه محصول مدیریت ‌هاست.
وی گفت: شرط فتوحات بزرگ در 40 سال دوم انقلاب آمادگی برای جایگزین كردن افراد بانشاط به ‌جای افراد خسته است و در این راستا باید با حفظ حرمت بزرگترها و عزیزانی كه تجربه‌ های گذشته‌ آنها سرمایه گران ‌بهای نظام است از آنان در اتاق ‌های فكر و جلسات مشورتی استفاده كرد و میانه میدان را به دست جوانان سپرد.
كاشمر در 228 كیلومتری مشهد قرار دارد.
7497 / 6053
۰ نفر