۱۲ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۱۱
کد خبر: 83229986
۰ نفر
نمايشگاه نوروزي صنايع دستي در آستارا برپا شد

آستارا - ايرنا - نمايشگاه نوروزي صنايع دستي و شيريني هاي محلي در آستانه سال جديد، با حضور مسئولان در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آستارا برپا شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا مدير اجرايي اين نمايشگاه عصر يكشنبه در آئين افتتاح آن گفت: 40 هنرمند با آثار سفالگري، آينه كاري، گليم، جاجيم، لباس سنتي، عروسك بافي و شيريني هاي سنتي در اين نمايشگاه شركت كردند.
ساناز بدريان افزود: سه هزار اثر در 20 غرفه با هدف معرفي فرهنگ مردم آستارا عرضه شده و تا 23 اسفندماه صبح ها از ساعت 9 تا 14 و عصر ها از 16 تا 19 داير است.
وي اضافه كرد: اين نمايشگاه با همكاري اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، فرهنگ و ارشاد اسلامي و كانون پرورش فكري داير شده و در برخي غرفه ها، غذاها و سنت هاي چهارشنبه سوري و نوروز معرفي شده است.
فرماندار آستارا هم گفت: هر كدام از نمادها و آئين هاي نوروز، معناي خاصي دارند و فرصتي براي همدلي انسانها هستند.
حسن رستم زاد افزود: متاسفانه با پيشرفت زندگي ماشيني، آئين ها غبار فراموشي به خود گرفته و برگزاري چنين برنامه هايي براي احياي سنت ها مفيد است.
وي ادامه داد: آستارا به لحاظ موقعيت گردشگري، سالانه ميزبان چند ميليون مسافر است و بايد متناسب با ذائقه هاي گردشگران، برنامه هاي فرهنگي شايسته اي در آن برگزار شود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و يك هزار هنرمند صنايع دستي در آن فعاليت مي كنند.
7105 / 7124 / 2007