۱۲ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۲۳
کد خبر: 83229869
۰ نفر
عملیات احداث خط مترو تهران-پرند از سر گرفته شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: عملیات احداث خط مترو، حدفاصل فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تا شهر پرند بطول 19 كیلومتر پس از وقفه ای چند ماهه دوباره از سرگرفته شد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از روابط عمومی شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با اشاره به تلاش های شركت مترو تهران برای اتمام این فاز با تامین اعتبارات مالی از سوی دولت و شركت عمران شهرهای جدید، بیان كرد: در روزهای آتی دوباره تجهیز ایستگاه مترو پرند آغاز خواهد شد.
وی با تاكید بر اینكه این خط 57 درصد در بخش ساختمانی -ایستگاه پرند و مسیر مترو- پیشرفت داشته است، گفت: بخشی از عملیات اجرایی این خط در گذشته انجام شده اما در بخش تامین و نصب تجهیزات به دلیل مشكلات مالی پیشرفت خاصی صورت نگرفته است.
امام ادامه داد: در حال حاضر با مساعدت و حمایت سازمان برنامه و بودجه (گروه راه و ترابری)، شركت عمران شهرهای جدید، استانداری تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امام جمعه پرند و سایر نهادهای مسئول و همچنین پیگیری شهرداری تهران و شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گام جدیدی در تكمیل و بهره برداری این خط برداشته می شود به طوری كه به موازات تخصیص بودجه دولتی به صورت نقد، اسناد و اوراق، شركت عمران پرند متعهد شده كه 176 میلیارد تومان از محل درآمدهای داخلی و تهاتر زمین را در اختیار این پروژه قرار دهد.
به گفته مدیر عامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، گام های اولیه برای تحقق این موضوع برداشته شده و طی روزهای آتی عملیات اجرایی در این خط سرعت خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینكه بودجه لازم برای تكمیل عملیات ساختمانی ایستگاه، مسیر و ابنیه 92 میلیارد تومان و برای تامین و نصب تجهیزات ویژه 472 میلیارد تومان است، گفت: با توجه به آنكه پایانه و پاركینگ قطارها نیز در مجاورت ایستگاه پرند جانمایی شده، لازم است در كنار ناوگان اختصاصی خط، تامین بودجه مربوط نیز مدنظر قرار گیرد.
خط مترو تهران- پرند حدفاصل فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تا شهر پرند بدلیل مشكلات مالی حدود 3 ماه تعطیل بود كه عملیات اجرایی این پروژه دوباره از سرگرفته شد.
تهرام/7243//1348