افزايش آرامش مسافران نوروزي وظيفه اصلي هلال احمر سلماس است

اروميه - ايرنا - رييس جمعيت هلال احمر سلماس گفت: هدف اصلي تلاشگران هلال احمر در اجراي برنامه هاي طرح نوروزي ايجاد آرامش، امنيت و رضايتمندي مسافران نوروزي و آحاد مردم جامعه است.

مهدي رضايي گلعذاني روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: كمك به كاهش تصادفات، كاهش زمان طلايي ارائه خدمات به ويژه خدمات پيش بيمارستاني به مصدومان تصادفات و ارتقاي سطح كيفي خدمات هلال احمر به مسافران نوروزي است.
وي اظهار داشت: اين برنامه ها در چهار قالب اصلي اعم از امداد و نجات جاده اي، اسكان و تغذيه اضطراري، طرح ايمني و سلامت مسافران نوروزي و طرح فرشتگان رحمت اجرا مي شود.
وي با تاكيد بر آمادگي امدادگران و نجاتگران حاضر در طرح اضافه كرد: همه نجاتگران و امدادگران شركت كننده در طرح هاي نوروزي داراي تخصص جاده هستند و دوره بازآموزي اين تخصص را در اسفندماه طي كرده اند.
رييس جمعيت هلال احمر سلماس در خصوص اسكان و تغذيه اضطراري مسافران نوروزي گفت: اين جمعيت با اتخاذ تدابير لازم اقدام به ذخيره اقلام امدادي مورد نياز براي حوادث جاده اي، برف و كولاك، در راه مانده و حوادث طبيعي احتمالي كرده است.
وي افزود: با هماهنگي ستاد خدمات سفر شهرستان خانه معلم و مدرسه شبانه روزي ام البنين به عنوان محلهاي اسكان در نظر گرفته شده اند كه ظرفيت پذيرش 400 نفر را دارا هستند.
رضايي با اشاره به اجراي طرح ايمني و سلامت مسافران نوروزي سازمان جوانان جمعيت هلال احمر در سلماس، اظهار داشت: اين طرح با شعار 'ˈبي گدار به جاده نزنيم، ظريف برانيمˈ' به مدت 20 روز همزمان با طرح امداد و نجات جاده اي با حضور 40 نفرروز امدادگر و عضو جوان اين جمعيت و 2 نفر روز پرسنل در يك پست واقع در ميدان آذربايجان (كمربندي) سلماس در حال اجراست.
وي در خصوص خدمات پست هاي راهنماي نوروزي گفت: اين پست ها با خدماتي از قبيل برپايي خيمه هاي نماز، توزيع بروشورهاي سلامتي و ايمني، كنترل فشارخون و قندخون، راهنمايي مناطق ديدني و گردشگري با ارائه كروكي در خدمت مسافران هستند.
وي افزود: اطلاع رساني مناطق حادثه خيز و بلوتوث نقشه راهها و وضعيت آب و هوايي و حوادث جاده اي به صورت آنلاين به مسافران از ديگر خدمات ارائه شده به مسافران نوروزي است.
رضايي در خصوص طرح فرشتگان رحمت نيز گفت: اين طرح در آستانه عيد نوروز و به منظور جمع آوري كمك هاي نقدي و غيرنقدي مردمي براي تهيه و توزيع بسته هاي غذايي به خانواده هاي نيازمند و بيماران صعب العلاج برگزار مي شود.
7156/2093