2 فروند كشتي به گردشگري آبي نوروز در خرمشهر اختصاص يافت

آبادان - ايرنا - مديركل بنادر و دريانوردي خرمشهر از فعاليت2 فروند كشتي مسافربري در راستاي گردشگري آبي در نوروز 98 خبر داد و گفت: با توجه به استقبال مسافران اين كشتي ها ايام نوروز در اروندرود تردد مي كنند.

نورالله اسعدي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: در اين رابطه كشتي نگين با ظرفيت 230 نفر و شناور ايران زمين با ظرفيت 80 نفر براي انجام تورهاي گردشگري مسافران نوروزي و راهيان نور در اروندرود در نظر گرفته‌ شدند.
وي با اشاره به اشتياق زياد گردشگران و مسافران براي ديدن طبيعت بكر اروندرود و كارون اظهار داشت: اداره كل بندر و دريانوردي خرمشهر تمام تلاش خود را براي آسان سازي گردش‌ هاي آبي به كار گرفته است و در اين زمينه بر تامين ايمني سفرها و پيشگيري از وقوع حوادث احتمالي در حين سفر تاكيد جدي دارد.
اسعدي با بيان اينكه بندر خرمشهر آماده ميزباني از گردشگران نوروز 98 است گفت: پيش‌بيني مي شود گردش‌‌هاي آبي در اروند و كارون افزايش يابد لذا تمام تمهيدات لازم براي ايمني سفرها و گردش‌هاي دريايي انديشيده شده است.
مدير كل بندر و دريانوردي خرمشهر گفت: براي كاهش حوادث دريايي در تعطيلات نوروز 98 طرح افزايش آموزش‌ همچنين نظارت بر فعاليت صاحبان شناورها در محدوده اروندرود و كارون در دست اجراست.
اسعدي افزود: در نوروز 98 پيش بيني مي‌شود تقاضاي گردشگري دريايي در اروندرود و كارون افزايش چشمگيري نسبت به نوروز گذشته داشته باشد.
وي ادامه داد: اميد است با تعامل و همكاري صاحبان شناورها و توجه به نكات ايمني شاهد انجام سفرهاي دريايي ايمن در نوروز 98 باشيم.
مدير كل بندر و دريانوردي خرمشهر در ادامه گفت: پايانه بين المللي مسافري دريايي خليج فارس خرمشهر با وسعت 6 هزار متر مربع، مجهز به امكانات پيشرفته و ظرفيت خدمات رساني به يكهزار و 200 مسافر در روز آماده پذيرايي از گردشگران دريايي است و هم اكنون خط مسافري دريايي خرمشهر به كويت در اين پايانه فعال است.
وي افزود: در حال حاضر كشتي مسافري نگين از نوع كاتاماران 2 روز در هفته از كويت به بندر خرمشهر و بالعكس مسافران را جابجا مي كند.
نخستين اسكله خرمشهر در سال 1308 خورشيدي و در جريان پهلوگرفتن يك فروند اقيانوس‌پيما به بهره‌برداري رسيد.
بندر خرمشهر يكي از بنادركانتينري كشور در خليج فارس بوده و به دليل همجواري با كشور عراق، يك منطقه استراتژيك از نظر تجاري و سياسي محسوب مي شود كه با قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاري اروند و نزديكي به پالايشگاه آبادان و صنايع فولاد خوزستان فرصت مناسبي براي سرمايه گذاري در آن فراهم است.
7100/6068