۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۱۴
کد خبر: 83229025
T T
۰ نفر
درخواست پرسپولیس ازهواداران: موارد انضباطی را رعایت كنید

تهران - ایرنا - باشگاه پرسپولیس با صدور اطلاعیه ای در آستانه شروع لیگ قهرمانان آسیا از هواداران خود خواست مراقب مسائل انضباطی و امنیتی روی سكوهای ورزشگاه باشند.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، پرسپولیس در آستانه اولین جدال آسیایی خود با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن قدردانی از حضور هواداران در صحنه حمایت از تیم محبوبشان، از آنها تقاضا كرد برای جلوگیری از اعمال محرومیت تعلیقی باشگاه كه از سوی كمیته انضباطی كنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شده است و تا دو سال اعتبار دارد، در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و به ویژه بازی پیش رو با پاختاكور با حساسیت، مراقب رعایت مسائل انضباطی و امنیتی باشند.
در این اطلاعیه آمده است: باشگاه بر رعایت ضوابط مورد تاكید كنفدراسیون فوتبال آسیا تاكید دارد و از هواداران تقاضا می‌كند حساسیت لازم را روی اجرای این موارد از سوی خود و دیگر تماشاگران داشته باشند و در ترویج و تبلیغ آن بكوشند.
پرتاب اشیاء، انفجار مواد محترقه، استفاده از مواد آتش‌زا و دودزا به هر نحو، استفاده از عوامل مزاحم در برگزاری مسابقه چون نور لیزر، ورود به بخش‌های غیر مجاز به ویژه محیط برگزاری مسابقه، توهین به عوامل برگزاری مسابقه یا تیم حریف، بی‌نظمی روی سكوها، به كار بردن شعارهای نامتناسب با محیط ورزش، به كارگیری الفاظی كه از آنها شائبه توهین، قوم‌گرایی یا نژاد پرستی ایجاد می‌شود، ایجاد اختلال در جریان برگزاری بازی به هر نحو، تهدید، استفاده از نمادها، پرچم‌ها یا پارچه نوشته‌هایی كه این موارد در آنها لحاظ نشده باشد، همگی از موارد آسیب زننده به پرسپولیس خواهند بود كه پرهیز از آنها به شدت مورد تاكید كنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دارد و به تیم‌های حاضر اعلام شده است و در مواجهه با آن، برخوردهای جدی انضباطی صورت می‌گیرد.
پرسپولیس روی حمایت هواداران حساب می‌كند. این حضور در مقاطعی حساس می‌تواند سرنوشت بازی‌ها را تغییر دهد و باید بسیار مراقب باشیم پرسپولیس و هواداران از یكدیگر محروم نشوند.
از موارد مورد تاكید كنفدراسیون آسیا، ورود تماشاگر طبق ظرفیت تعیین شده است. راهروها، راه پله‌ها و در كل مسیرهای عبور باید خالی از تماشاگران باشد. بر این اساس می‌خواهیم با توجه به وجود امكان پیش فروش بلیت، با اعلام تكمیل ظرفیت، عزیزانی كه موفق به خریداری بلیت نمی‌شوند به هیچ وجه به سوی ورزشگاه حركت نكنند كه این مساله نه تنها حمایت از سرخپوشان نخواهد بود بلكه با ایجاد مشكلات بعدی، به پرسپولیس لطمه می‌زند.
تماشاگران پرسپولیس همچنین توجه داشته باشند كه شاید بعضی عوامل بخواهند شرایطی را فراهم آورند كه با نقض موارد یاد شده از روی عمد یا تحت تاثیر احساسات، موجبات محرومیت پرسپولیس از حضور تماشاگران در بازی‌های بعدی را فراهم آورد. در این موارد ضروری است با رعایت موازین قانونی و با پرهیز از درگیری، در همكاری با عوامل برگزاری مسابقه و نیروی انتظامی، از وقوع آن جلوگیری شود.»
تیم فوتبال پرسپولیس در اولین جدال آسیایی خود روز سه شنبه از ساعت 18:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف پاختاكور ازبكستان خواهد رفت.
ورزشی**9463**2024
۰ نفر