۱۲ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۹:۲۰
کد خبر: 83228951
۰ نفر
پیكر 2 سرباز مرزبان گرفتار سیلاب كشف شد

زاهدان- ایرنا- مركز اطلاع رسانی مرزبانی سیستان و بلوچستان اعلام كرد كه پیكر«علی هلاكویی» و «مجتبی یزدان» سرباز وظیفه هنگ مرزی میرجاوه كه بر اثر سیلاب جان خودشان را از دست داده بودند، كشف شد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از مركز اطلاع رسانی مرزبانی سیستان و بلوچستان در اطلاعیه این مركز آمده است: ظهر دیروز (شنبه)با توجه به بارش شدید باران و نزولات آسمانی در حوزه هنگ مرزی میرجاوه، سه نفر از مرزداران این یگان در حین حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران در سیلاب گرفتار و مفقود شدند.
پس از وقوع باران شدید در سیستان و بلوچستان و جاری شدن سیل در مسیل ها، سه نفر از مرزداران غیرتمند و مجاهد كه در حال پاسداری از سرحدات كشور بودند در یكی از مقرهای پاسگاه تهلاب هنگ مرزی میرجاوه بر اثر گرفتار شدن در سیل مفقود شدند.
بر اساس اطلاعات دریافتی، در ساعات اولیه حادثه علاوه بر مرزداران غیور، نیروهای امدادی، تیم غواصی هلال اهمر، سپاه، مرزنشینان و مسئولان سیستان و بلوچستان و شهرستان با مدیریت و تدابیر لازم و به همراه فرمانده مرزبانی استان در محل حاضر و به صورت هوایی و زمینی پایش منطقه را در دستور كار خود قرار دادند.
با پیگیری و پایش عملیاتی منطقه سرانجام جسد یكی از مرزداران به هویت گروهبان یكم «محمد نوری» اهل شهرستان زابل كشف شد.
به گزارش ایرنا بر اساس اعلام اداره كل هواشناسی سیستان و بلوچستان در 2 بازه زمانی 13 تا 15 و 21 تا 24 بهمن ماه این استان شاهد ریزش بارندگی شدید همراه با سیلاب و طغیان رودخانه های فصلی بود.
همچنین 23 بهمن در زاهدان و شمال سیستان و بلوچستان بروز پدیده توفان گرد و خاك همراه با اختلال تردد جاده ای و هوایی در این مناطق مشكلاتی ایجاد كرد.
سیستان و بلوچستان به لحاظ شرایط جغرافیایی و وسعت زیاد در برخی مواقع همزمان چندین پدیده از جمله توفان، خشكسالی، بارندگی، سیل و مواج شدن دریا را تجربه كرده است.
3213**6081/1352