ميز خدمت در ادارات براي پاسخگويي به مردم برپا شده است

تبريز - ايرنا - امام جمعه مرند گفت: برپايي ميز خدمت در ادارات در راستاي پاسخگويي نظام اداري به مردم آغاز بوده و جلوه اي از مردم سالاري ديني و حكومت اسلامي است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام علي نعمت زاده روز شنبه در جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان مرند افزود: اين حركت زيبا بايد در روزهاي آتي نيز در سطح شهرستان تداوم يابد.
وي به برگزاري باشكوه برنامه هاي دهه مبارك فجر در اين شهرستان اشاره كرد و اظهار داشت: برنامه هاي دهه فجر امسال برخلاف پيش بيني هاي دشمن، باشكوه تر از قبل برگزار شد و مردم با وجود تمام جوسازي ها در حمايت از نظام در اين برنامه ها حضور يافتند.
امام جمعه مرند يادآوري كرد: بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي در آغاز دهه پنجم با استقبال خوب مواجه شده است و براي تكميل و تبيين مباني 50 سال بعد است.
حجت الاسلام نعمت زاده ادامه داد: 40 سال قبل چالش ما بيرون كردن عامل بيگانه از داخل كشور بود اما در زمان كنوني انقلاب اسلامي در اثر وحدت، انسجام و مديريت جهادي بسيار قدرتمند و با نفوذ شده و در راستاي ايجاد حكومت و تمدن بزرگ اسلامي حركت مي كند.
وي گفت: در اين شهرستان نيز همان طور كه مردم و جوانان تاكنون در دفاع از انقلاب هميشه در صف اول بودند در گام دوم انقلاب اسلامي نيز نقش اساسي را ايفا خواهند كرد.
امام جمعه مرند با بيان اينكه قرار است در سال آينده همايش گراميداشت آيت الله ميرزا باقر مرندي، از فقهاي مرند، برگزار شود، يادآوري كرد: در سال آينده همچنين همايش بزرگداشت ميرزا علي اكبر مرندي و علامه ملاعلي زنوزي معروف به حكيم تهراني در راستاي تقويت معنويت و بنيان هاي اخلاقي و نيز پيشرفت علم و پژوهش در اين شهرستان برگزار مي شود.
حجت الاسلام نعمت زاده از برگزاري مراسم عمامه گذاري در مرند خبر داد و افزود: اين مراسم روز جمعه با حضور آيت الله آل هاشم امام جمعه تبريز در حسينيه امام خميني(ره) برگزار مي شود.
فرماندار ويژه مرند نيز در اين جلسه با بيان اينكه برنامه هاي دهه فجر به صورت مردم محور اجرا شد، گفت: امسال براي اولين بار تمام نيروها فارغ از داشتن نگاه گروهي و جناحي، براي تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي اجماع كردند.
گرشاسبي افزود: برپايي ميزهاي خدمت در جهت پاسخگويي نظام اداري به مردم نيز در دهه فجر شروع شد و اكنون نيز ادامه دارد.
وي با اشاره به بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي كه توسط رهبر معظم انقلاب اعلام شده است، يادآوري كرد: از اول انقلاب با بازدارنده هاي بيروني مواجه بوديم اما اكنون پس از 40 سال اين بازدارندگي تغيير رويكرد داده و در سه حوزه فردسازي، جامعه پردازي و تمدن سازي قصد دارد سبك غربي را در كشور ترويج كند.
فرماندار مرند اظهار داشت: بايد در اين سه بخش فعاليت كرده و در حوزه هاي علم، تكنولوژي و اخلاق، بصورت فردي و اجتماعي با توليد محتواي جديد، تغيير و تحولات اساسي ايجاد كرد.
گرشاسبي با بيان اينكه با درايت رهبري، گسست نسلي به ارتباط بين دو نسل تبديل شده است، ادامه داد: ضروري است با توجه به الگوسازي نوين كه رهبري تعريف كردند، خواسته هاي ايشان را پيش برده و داشته هاي خود را به نسل جديد انتقال دهيم.
وي با اشاره به برگزاري همايش ملي فرصت هاي توسعه در مرند گفت: در برگزاري همايش ها نيز بايد رفتارسازي كرده و تمام جنبه هاي توسعه را در نظر گرفت.
9916/8023/518