دانش آموخته شریف برنده جایزه فاینمن 2019 شد

تهران-ایرنا- جایزه تدریس برتر«فاینمن ٢٠١٩» دانشگاه فناوری كالیفرنیا به علي حاجي میري دانش آموخته رشته مهندسی الكترونیك دانشگاه صنعتی شریف اعطا شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، حاجي میري، استاد مهندسي برق، مهندسي پزشكي و شاخه هاي مهندسي و علوم كاربردي، جایزه بهترین تدریس دانشگاه فناوری كالیفرنیا موسوم به جایزه فاینمن سال ٢٠١٩ را از آن خود كرد.
حاجي میري توسط دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه فناوری كالیفرنیا نامزد دریافت این جایزه شد كه همراهي اعضا را نیز دانشگاه را در پي داشت.
حاجی‌میری استاد، مخترع و كارآفرین در حوزه مهندسی برق است كه در حال حاضر دارای كرسی استادی تامس جی. مایرز مهندسی برق در مؤسسه فناوری كالیفرنیا (كلتك) است.
وی كتاب های مهمی به قلم دراورده است از جمله : كتاب طراحی نویز های كم نویز با همكاری یكی از همكارانش به نام توماس هیل لی كه در سال 1999 به چاپ رسید.
دروس تدریسی حاجی میری حاوي عناوین بسیار مشكل و چالشی است ولي شوخ طبعي و بینش حاجي میري، به موضوعات، زندگي مي بخشد.
حاجی میری كه از افتخارآفرینان المپیادهای علمی در كشور و برنده مدال طلای المپیاد ملی فیزیك و مدال برنز بیست ‌و یكمین المپیاد بین‌المللی فیزیك در هلند است، سال 1373 تحصیلات كارشناسی خود را در رشته مهندسی الكترونیك در دانشگاه صنعتی شریف به پایان برده و مدارك فوق لیسانس و دكتری خود را نیز در رشته مهندسی برق از دانشگاه استنفورد دریافت كرده است.
وی علاوه بر فعالیت‌های مستمر در بخش‌های تحقیقاتی و صنعتی ریزتراشه در سال 1998 به عنوان دانشیار مهندسی الكترونیك و رییس آزمایشگاه‌های میكروالكترونیك و نویز به موسسه فنی كالیفرنیا ملحق شد.
همچنین، زمینه‌ اصلی تحقیقات دكتر حاجی میری، مدارهای پیوسته با سرعت بالا و RF است.
وی برنده مشترك جایزه مقاله 1997 Jack kilby از كنفرانس بین‌المللی مدارهای ISSCC بوده و سه بار نیز برنده جایزه همكاری دانشكده IBMو جایزه موسسه ملی علوم CAREER شده است.
یادآور می شود، حاجی میری سال 1383 به عنوان یكی از 100 مخترع جوان برتر جهان انتخاب شد.

**9465**1601**