105 مسافر گرفتار در برف و كولاك اشنويه نجات يافتند

مهاباد - ايرنا - مدير اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي اشنويه گفت: 105 مسافر كه در برف و كولاك شديد در محورهاي مواصلاتي اين شهرستان گرفتار شده بودند با تلاش راهداران و نيروهاي امدادي نجات يافتند.

محسن خادمي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين تعداد، سرنشينان بيش از 26 دستگاه خودرو سواري و باري بودند كه شب گذشته و بامداد امروز در محورهاي اشنويه - اروميه و لولكان - آغبلاغ در محاصره برف و كولاك گرفتار شده بودند.
وي بيان كرد: راهداران اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي با حضور در محورهاي برفي اين منطقه اقدام به برف روبي، نمك پاشي و باز كردن محورها و رهاسازي خودروها كردند و آنان را از سرمازدگي نجات دادند.
رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي اشنويه گفت: هم اكنون تمامي حوزه ها و محورهاي مواصلاتي اشنويه باز است و تردد در آنها جريان دارد.
به گزارش ايرنا، ورود يك سامانه بارشي به آذربايجان غربي موجب بارش برف و باران در بيشتر نقاط اين استان شد؛ اين سامانه به تدريج در حال خارج شدن از منطقه است.
اشنويه در يك منطقه سردسير و كوهستاني واقع شده است و داراي 82 كيلومتر راه اصلي و 180 كيلومتر راه فرعي و 2 راهدارخانه مركزي و آغبلاغ است.
9870/6185/7129