32 روستای شهرستان كوهرنگ در محاصره كولاك برف

شهركرد- ایرنا- فرماندار شهرستان كوهرنگ گفت: بارش شدید برف راه ارتباطی 32 روستا با مركز این شهرستان را قطع كرد.

مرتضی زمانپور شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راه ارتباطی روستای چمن گلی و 5 روستای منطقه سه جوگاو شیر در بخش بازفت، 9 روستای منطقه لبد و روستاهای دهستان موگویی هم اینك مسدود است.
وی ادامه داد: بارش برف از ظهر روز (پنجشنبه) در شهرستان آغاز شده و طبق پیش بینی های هواشناسی تا اواخر وقت روز جمعه ادامه دارد.
زمانپور با اشاره به وقوع كولاك برف در محورهای ارتباطی و گردنه های شهرستان تصریح كرد: این وضعیت تردد را در جاده های ارتباطی شهرستان با كندی و مشكل مواجه كرده است.
فرماندار شهرستان كوهرنگ با بیان اینكه ارتفاع برف در گردنه های شهرستان به 3 متر رسیده است، خاطرنشان كرد: ارتفاع برف در شهر چلگرد نیز به 95 سانتی متر افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، دهستان موگویی به همراه روستاهای بخش بازفت دارای جمعیتی بیش از 5 هزار نفر است كه با بارش برف زمستانی، راه ارتباطی این روستاها با مركز شهرستان قطع می شود.
چلگرد مركز شهرستان كوهرنگ در حدود 90 كیلومتری شهركرد قرار دارد.
سازمان هواشناسی نیز روز پنجشنبه با صدور اخطاریه نسبت به بارش برف و كولاك، كاهش دید و لغزندگی جاده ها در ارتفاعات و جاده های كوهستانی واقع در زاگرس بویژه استانهای چهارمحال و بختیاری، لرستان، اردبیل و استانهای غربی و جنوب غربی كشور هشدار داد.
7363/6021

سرخط اخبار استان‌ها