برگزيده جايزه ادبي جلال آل احمد در تبريز تجليل شد

تبريز - ايرنا - مراسم نكوداشت برگزيده يازدهمين جايزه ادبي جلال آل احمد و سي و ششمين جايزه كتاب سال ايران در تبريز برگزار شد.

به گزارش ايرنا، حسن كرمي نويسنده كتاب سفرنامه « ركابزنان در پي شمس» در سال جاري در بخش مستند نگاري موفق به كسب اين جوايز شده است.
اين كتاب شرح سفر عرفاني اين نويسنده با دوچرخه از تبريز به عنوان ديار شمس تبريزي به قونيه ديار مولانا جلال‌الدين بلخي و دمشق محل حشر و نشر او است.
اين كتاب در تابستان سال 2007 ميلادي (شهريور 1386 شمسي) كه از طرف سازمان يونسكو سال مولانا نام ‌گذاري شده بود منتشر شده است.
نويسنده كتاب ركابزنان در پي شمس روز پنجشنبه در اين مراسم در شهر كتاب تبريز گفت: اين كتاب نتيجه 3 سفر با استفاده از دوچرخه است كه سفر اول در قالب سير آفاق انجام شده است.
حسن كرمي افزود: استفاده از دوچرخه در اين سفر با هدف سير انفس بوده و سفر سوم در قالب سير در منابع عرفاني و تاريخي روي داده است.
وي يادآوري كرد: اين سفر را در سال 91 شروع كردم و بعد از گذشت 5 سال از شروع سفر خود، كتاب ركابزنان در پي شمس را سال گذشته به چاپ رساندم.
در اين مراسم جمعي از اهالي فرهنگ، اساتيد دانشگاهي و نويسندگان مطرح تبريز از اين نويسنده قدرداني كردند.
حسن كرمي قراملكي متولد سال 1362 در تبريز دانش آموخته كارشناسي ارشد مهندسي فناوري اطلاعات از دانشگاه شيراز است كه از دوران كودكي علاقه زيادي به ادبيات و عرفان و سفر با دوچرخه دارد.
جايزه ادبي جلال آل احمد در بخش هاي رمان، داستان كوتاه، نقد ادبي، مستندنگاري و تاريخ نگاري هر سال برگزار مي شود.
8023/3071