كنگره حزب راه ملت با انتخاب اعضای شورای مركزی برگزار شد

تهران- ایرنا- اولین مجمع عمومی حزب «راه ملت» با حضور اعضای هیات موسس، اعضای عادی و مهمانان برگزار و اعضای شورای مركزی و بازرسان این حزب انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، اولین كنگره حزب راه ملت روز پنجشنبه با دو دستور جلسه «تائید اساسنامه و مرامنامه» و نیز «انتخاب اعضای شورای مركزی» در سالن قلم كتابخانه ملی ایران برگزار شد.
مجمع عمومی حزب راه ملت در حضور نماینده وزارت كشور و مهمانان با اكثریت آرای حاضران، اساسنامه و مرامنامه خود را تصویب و 25 نفر اعضای شورای مركزی، 3 بازرس دائم و دو بازرس علی البدل حزب انتخاب كردند.
به گزارش ایرنا جواد امام، عضو بنیاد باران، فیض الله عرب سرخی و محسن رهامی، مصطفی تاجرده، فاطمه اولادقبا، سید عبدالواحد موسوی لاری و تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و ورزشی به عنوان مهمان در این كنگره حضور داشتند.

** افراد فعال و علاقه‌مند به فعالیت اجتماعی را با كمك احزاب توانمند كنیم
فاطمه اولاد قباد، ضمن تبریك هفته بزرگداشت زنان و روز مادر به مناسب تولد حضرت زهرا (س)، گفت: به عنوان رییس فراكسیون زنان و عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این كنگره شركت كردم و امیدوارم حزب راه ملت و دیگر احزاب كشور در جهت كمك و پیشبرد امور كشور پیشنهادات راه گشا و كارشناسی شده به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند.
رییس فراكسیون زنان مجلس شورای اسلامی افزود: فراكسیون امید و زنان مجلس شورای اسلامی همیشه آمادگی دارند طرح‌ها و پیشنهادات كمیته ها و گروه های تخصصی احزاب را دریافت، مطالعه و استفاده كند.
وی با ابراز خرسندی از حضور پررنگ زنان در این مجمع عمومی، گفت كه امیدوار است بانوان در شورای مركزی حزب هم حضور پر رنگی داشته باشند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یكی از مسئولیت‌های خطیر احزاب توانمند سازی نیروها برای ورود به عرصه های سیاسی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی كشور است.
وی خاطرنشان كرد: اگر نتوانستیم به اهداف دموكراسی خواهی و تقویت جمهوریت برسیم به دلیل ضعف احزاب در كشور بوده و این مهم به عهده احزاب است.
اولادقباد ادامه داد: متاسفانه در گذشته فعالیت احزاب قوی در كشور با مشكل مواجه شد. به آنها اجازه حضور و فعالیت در عرصه سیاسی و اجتماعی كشور را ندادیم كه این باعث ضعف در جمهوریت نظام شده است، ما برای توانمند كردن افراد فعال و علاقه‌مند به فعالیت اجتماعی راه بسیار طولانی در پیش داریم.
عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به اعتقاد من تربیت نیروهای اقتصاددان برای حضور در مجلس شورای اسلامی و تربیت افراد فعال اجتماعی و فرهنگی توسط احزاب، به رشد اقتصادی كشور كمك می‌كند. امیدوارم حزب راه ملت بتواند افرادی توانمند و شایسته برای حضور در همه عرصه‌ها تربیت كند.
سیام*1744** 9053