اعتبار 2 واحد توليدي توسط سامانه كسب و كار تامين شد

اروميه - ايرنا - سرپرست معاونت صنايع كوچك شركت شهرك هاي صنعتي آذربايجان غربي با اشاره به اينكه سامانه جامع حمايتي براي نخستين بار در كشور در نيمه نخست امسال به عنوان آزمونه /پايلوت/ در اروميه رونمايي شده است، گفت: تاكنون 660 ميليون ريال اعتبار مورد نياز براي 2 واحد توليدي ثبت نام كننده در سامانه سككوك /سامانه كشوري كسب و كار/ اين استان تامين شده است.

امير شهسوار جلاوت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: اين 2 واحد توليدي از واحدهاي فعال در بخش كنسرسيوم صنايع غذايي هستند.
وي اعلام كرد: تامين اعتبار واحدهاي توليدي براي معاملات داخلي و خارجي از اهداف وجودي اين سامانه است.
وي ادامه داد: اين سامانه در چهار محور زنجيره تامين، تامين مالي، پرداخت ها و دريافت نقدينگي و لجستيك فعاليت مي كند و مي توان با بهره گيري از ظرفيت هاي موجود در سامانه سككوك به بازارهاي داخلي و بين المللي دست يافت.
وي بيان كرد: در اين سامانه تمامي فعاليت هاي واحدهاي صنعتي و خريد و فروش آنها ثبت مي شود و خريدار مي تواند با مراجعه به اين سامانه محصولات توليدي را مشاهده و از طريق همين سامانه اقدام به خريد محصول كند.
وي اضافه كرد: ارائه آموزش هاي مجازي به صنعتگران از ديگر برنامه هاي اين سامانه است و با راه اندازي و گسترش آن در كشور مي توان آموزش هاي كم هزينه اي به صنعتگران ارائه كرد.
شهسوار جلاوت گفت: در راستاي حمايت از كالاي ايراني نيز صفحه اي جداگانه در داخل همين سامانه طراحي شده است تا خريداران، محصولات توليدي ايراني را مشاهد كرده و محصولات مورد نياز داخلي را خريداري كنند.
وي با تاكيد بر اينكه اين سامانه مي تواند تاثير مثبتي در توسعه صنعتي داشته باشد، ادامه داد: با استفاده از ظرفيت ها و توانمندي هاي شهرك هاي صنعتي مي توان وضعيت كسب و كار را بهبود بخشيد و چرخ صنعت را به حركت درآورد.
وي بيان كرد: توسعه و گسترش تكنولوژي، توسعه مديريت و عمليات، گسترش صادرات و توسعه تجارت، شبكه گستري و اطلاع رساني كسب و كارها و تامين مالي و توسعه سرمايه گذاري از اهم برنامه ها و ماموريت هاي اين سازمان است.
به گزارش ايرنا سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران از شهريور 1384 فعاليت خود را آغاز كرد و بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي يك سازمان توسعه‌اي به شمار مي رود.
سامانه خدمات جامع حمايتي از صنايع با هدف عرضه خدمات به واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط خردادماه امسال با حضور مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران در شهرك فناوري الكترونيك و صنايع غذايي اروميه رونمايي شد.
9918/7129