۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۳۰
کد خبر: 83226063
۰ نفر
رونمایی از كتاب تاریخ ادبیات فارسی در روسیه

مسكو - ایرنا - كتاب تاریخ ادبیات فارسی (قرن نهم تا هجدهم میلادی) به زبان روسی در راستای توسعه تعامل فرهنگی ایران و روسیه با حضور علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران معرفی و رونمایی شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این كتاب نخستین جلد از مجموعه تاریخ ادبیات فارسی و اثر مشترك مارینا رییسنر و آننا آرداشنیكوا دو ایران شناس روس است كه با حمایت بنیاد مطالعات اسلامی ابن سینا منتشر شده است.
رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسكو، میر بیزنس بانك مسكو و اتحادیه فرهنگی ادبی خیام نیز از این پروژه حمایت كردند تا در نهایت توسط انتشارات صدرا به چاپ رسید.
در مراسم رونمایی از این اثر، سناتور ایگور مارازوف معاون كمیته علوم، آموزش، پرورش و فرهنگ روسیه، الكساندر سادونیكوف سفیر پیشین روسیه در ایران و مشاور  وزیر امور خارجه روسیه، دمیتری یسنكین رئیس مجموعه فرهنگی بیبلوگلوبوس، رئیس میر بیزنس بانك مسكو (شعبه بانك ملی ایران در روسیه) و جمعی از اساتید، دانشجویان و علاقه مندان زبان و ادبیات فارسی حضور داشتند.
در ابتدای مراسم آندره لوكاشف معاون پژوهشی بنیاد ابن سینا ضمن معرفی بخش هایی از كتاب مذكور مختصری از فعالیت های علمی مارینا رییسنر(مولف كتاب) ارایه كرد.
مارینا رییسنر نویسنده اثر فوق هم به انگیزه و اهمیت نگارش كتاب تاریخ ادبیات ایران پرداخت و گفت كه در این كتاب سعی شده به نقش زبان و ادبیات فارسی در پیشرفت ادبیات جهانی پرداخته شود و از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.
اروپام** 1346**

سرخط اخبار جهان