۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۱۰
کد خبر: 83225937
۰ نفر
یك شهرستان به همدان اضافه شد

همدان- ایرنا- هیات دولت در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات كشوری با ارتقای شهر «قروه درجزین» رزن به شهرستان «درگزین» موافقت كرد.

مدیركل سیاسی و انتخابات استانداری همدان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: نام «قروه درجزین» به شهرستان «درگزین» با مركزیت شهر «قروه درگزین» تغییر یافت.
ابوالقاسم الماسی یادآوری كرد: با تبدیل شده این شهر به شهرستان، ساختار اداری آن نیز تغییر یافته و با ابلاغ این مصوبه از سوی وزارت كشور برای این شهرستان تا تعیین شدن فرماندار، سرپرستی انتخاب می شود.
وی ارتقای ساختار حاكمیتی، خدمات رسانی و امكانات رفاهی، كاهش رفت و آمد مردم به مركز شهرستان برای پیگیری امور و رسیدگی به درخواست و مطالبات مردمی در «درگزین» را از مزیت های شهرستان شدن درگزین برشمرد.
مدیركل سیاسی انتخابات استانداری همدان بیان كرد: از این پس اعتبار شهرستانی نیز برای این منطقه در نظر گرفته می شود و این افزایش اعتبار در توسعه صنعت، رونق اشتغال، كشاورزی و درآمد مردم تاثیر دارد.
معاون فرماندار رزن نیز در این ارتباط گفت: اهالی قروه درجزین از مدت های پیش درخواست شهرستان شدن این شهر را ارائه كرده بودند كه پیگیری هایی در این باره توسط مسئولان حوزه تقسیمات كشوری صورت گرفت.
علیرضا نوربخش افزود: چارچوب هایی نظیر فاصله از مركز شهرستان، جمعیت، موقیعت راهبردی، مساحت و دیگر مولفه ها در شهرستان شدن تاثیر دارد.
پیشتر شهرستان رزن با سه بخش مركزی، قروه درجزین و سردرود دارای 126 روستای دارای سكنه و در مجموع 119 هزار نفر جمعیت در 81 كیلومتری مركز استان همدان قرار داشت كه قروه درجزین از این شهرستان منفك شد.
7526/2090