ضبط صوتي كتاب «لالايي» با صداي گيتي خامنه

تهران- ايرنا- «گيتي خامنه» گوينده و مجري پيشكسوت تلويزيون كتاب گويا «لالايي» را مي خواند، اين كتاب مجموعه خاطراتي است كه نويسنده از زندگي در ويتنام، جنگ و برخورد با سربازان كمونيست نوشته است.

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا از روابط عمومي ايرانصدا، كتاب «لالايي» مجموعه خاطرات نويسنده از زندگي در ويتنام، جنگ و برخورد با سربازان كمونيست است. اين كتاب گويا با هنرمندي «گيتي خامنه» اجرا شده است.
در ابتداي اين كتاب آمده است: من كيم توي هستم و دوران كودكي خود را در ويتنام سپري كردم. در زمان جنگ ويتنام مجبور شدم به همراه خانواده مخفيانه فرار كنم و پس از سختي‌هاي فراوان در حومه مونترال ساكن شوم. كتاب لالايي، خاطرات من است؛ خاطراتي واقعي و دردناك از يك زندگي واقعي!
گيتي خامنه متولد ۱۳۴۳در تهران است، او مجري برنامه‌هاي كودك تلويزيون شبكه يك از سال ۱۳۵۷ تا اواسط دهه ۷۰ بود. در سال73 پس از آخرين برنامه «فيروزه» (ويژه دختران نوجوان) كه از شبكه ۴ پخش شد به آمريكا سفر كرد و در شبكه راديو صداي آشنا ۲ (متعلق به سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران) به مدت ۱۵ سال به فعاليت پرداخت همچنين مقطعي در يكي از مدارس كاليفرنياي شمالي، هنر و زبان فارسي تدريس مي‌كرده است.
وي در سال ۱۳۸۹ دوباره به ايران بازگشت. پس از بازگشت، در شبكه تهران به اجراي برنامه «بچه‌هاي ديروز» مشغول شد كه به بيان خاطرات كودكان دهه ۶۰ اختصاص دارد همچنين در مجموعه مستند «ميراث ايران»، بعنوان يك جهانگرد، ميراث تمدن و فرهنگ شمال غرب ايران را براي بينندگان شبكه سحر روايت مي‌كند.
اين مجري از سال ۱۳۵۸ تا اواسط دهه ۷۰، يك روز در ميان ساعت پنج عصر و پس از آن تيتراژ به يادماندني برنامه كودك شبكه اول سيماي دو شبكه‌اي جمهوري اسلامي مهمان خانه‌ها بود .
فراهنگ**9210** 9053