۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۴۱
کد خبر: 83225550
۰ نفر
شماره جديد «خط حزب‌الله» منتشر شد

تهران - ايرنا - يكصد ‌‌و ‌‌هفتاد ‌و چهارمين شماره نشريه‌ خط حزب‌الله با عنوان «حركت به سمت آينده روشن» منتشر شد.

به گزارش چهارشنبه شب ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، روز دوشنبه‌ هفته‌ جاري، بشار اسد رئيس‌جمهوري سوريه بعد از هشت سال به ايران سفر كرده و در ديدار با رهبر انقلاب، با اشاره به نقش ايران در پيروزي مردم سوريه بر دشمنان تصريح كرد: «جمهوري اسلامي در اين حادثه فداكارانه در كنار ما بود و لازم است موفقيت كنوني را به جنابعالي و همه ايرانيان تبريك بگويم و از آنان قدرداني كنم.» اما فراتر از اين سخنان، سفر اسد به ايران را مي‌توان آغازگر مرحله‌ جديدي از معادلات منطقه دانست. به همين مناسبت، سخن هفته‌ اين شماره‌‌ خط حزب‌الله با عنوان «حركت به سمت آينده روشن» به اين موضوع پرداخته است.
در بخشي از متن چنين مي‌خوانيم: نيم قرن بعد از افتضاح جنگ 6 روزه و سي سال بعد از جنگ هشت ساله‌ عراق با ايران، شايد كسي تصور نمي‌كرد كه نه‌ تنها چهارمين ارتش قدرتمند جهان (يعني ارتش صهيونيستي) بلكه كل نظام سلطه، با همه‌ توان و قدرت مادي و نظامي خود، مقهور تعدادي جوانِ عاشق «انقلاب خميني» شوند و رئيس‌جمهوري قدرتمندترين كشور دنيا، چندين ماه پيش با عصبانيت اعلام كند كه «ما تا همين سه ماه پيش، هفت تريليون دلار در خاورميانه خرج كرده‌ايم. 9 ميليارد يا ميليون، بلكه هفت تريليون دلار... ما خيلي زود سوريه را ترك مي‌كنيم، بگذاريد بقيه به حساب آنجا برسند... خيلي زود، از آنجا خارج مي‌شويم و خيلي زود به خانه، به جايي كه به آن تعلق داريم، باز مي‌گرديم.»
همچنين رهبر انقلاب در بيانيه‌ گام دوم، در كنار توصيه به اميد و نگاه خوش‌بينانه به آينده كه كليد اساسي همه‌ قفل‌ها، و نخستين و ريشه‌اي‌ترين جهاد است، توجه به 7 سرفصل اساسي و مهم را به جوانان توصيه كردند. خط حزب‌الله در اطلاع‌نگاشت اين شماره خود به بازخواني اين اصول هفت‌گانه پرداخته است.
ساير بخش‌هاي نشريه كه خواندن آنها توصيه مي‌شود نيز به شرح زير است:
عمده مشكلات اقتصادي ناشي از سوءمديريت است نه تحريم‌/ مسئله مردم
حرف هر كس، ‌ولو مخالف خودتان را بشنويد/ روش تحليل سياسي
چگونه مي‌توان از خط فكري حضرتعالي به‌صورت واضح مطلع شد؟ / پرسش و پاسخ
بدون پشتيباني مردم نمي‌‌شود كاري كرد /كلام امام
كسي كه عاقبت كارش را نبيند خردمند نيست/ شرح حديث
در قبال نعمت پروردگار شكرگزار باشيد/ تفسير قرآن
خوشحاليم كه شماها را داريم/ عكسنوشت
مي‌خواهند خانواده را از بين ببرند/ خانواده ايراني
گروه‌هاي مؤمن معطل كسي نمانند/ حزب‌الله اين است
6 نفري به من حمله كردند و كتكم زدند/ خاطرات رهبري
طبق رسم هفتگي خط حزب‌الله، شماره 174 هفته‌نامه نيز به روح پرفتوح شهيد محمدجواد دل‌آذر تقديم مي‌شود.
شبد**1953**1379

سرخط اخبار سیاست