شاهين ابراهيمي قهرمان مسابقات پاراگلايدر كشور شد

قشم - ايرنا - دبير اجرايي دومين جشنواره جهاني ورزشهاي هوايي گفت: مسابقات قهرماني پاراگلايدر كشور در رشته دقت(هدف زني) در قشم برگزار شد كه شاهين ابراهيمي از كردستان به مقام نخست رسيد.

محسن منصوري عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: نوژن محيط ماني از تهران و حسين عباسقلي زاده از استان هرمزگان نيز مقام دوم و سوم اين مسابقات را كسب كردند.
وي ادامه داد: در بخش زنان اين مسابقات نيز شبنم صابري، مريم عظيمي گلوگاهي و سحر سامي به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را از آن خود كردند.
دبير اجرايي دومين جشنواره جهاني ورزشهاي هوايي تصريح كرد: اين مسابقات با حضور 60 خلبان از سراسر كشور از روز شنبه چهارم اسفندماه در سايت جزاير ناز قشم آغاز شد و امروز با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد.
وي افزود: همزمان با اين مسابقات جشنواره اي از ورزش هاي هوايي با حضور 400 ورزشكار از سراسر كشور و جهان برگزار شد.
منصوري ادامه داد: 15 قهرمان خارجي در رشته هاي مختلف هوايي در عرصه بين المللي از كشورهاي اسپانيا، فرانسه، آلمان، هلند، بلغارستان، روسيه و تركيه در اين جشنواره شركت كردند.
وي اظهار داشت: در اين جشنواره عمليات پاراگلايدر، لباس خفاشي، سقوط آزاد و بيس جامپ بارها توسط شركت كنندگان انجام شد.
جزيره قشم با وسعت يك هزار و 500 كيلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبي ايران به طول 135 كيلومتر و عرض ميانگين 11 كيلومتر در خليج فارس گسترده شده است و 300 كيلومتر خط ساحلي دارد.
شهرستان قشم شامل جزيره هاي قشم، هرمز، هنگام و لارك با حدود يكهزار و 628 كيلومتر مربع وسعت در ميان آب هاي خليج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.
7500/ 6048