۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۰۳
کد خبر: 83225470
T T
۰ نفر
جابجایی روزانه مسافر در مترو تهران ركورد زد

تهران- ایرنا- نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: در یك هفته اخیر تعداد مسافران روزانه مترو تهران و حومه ركورد 20سال اخیر بهره برداری را شكست و در روز پنجم اسفند ماه امسال این میزان به رقم یك میلیون و 850 هزار و 667 نفر در روز رسید.

به گزارش ایرنا به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری مترو تهران و حومه، فرنوش نوبخت افزود: دسترسی مناسب ایستگاه های مترو به مراكز پرتردد از جمله بازار، شهروندان تهرانی را به استفاده بیشتر از این ناوگان ترغیب كرده است.
وی اظهار داشت: امسال به طور ویژه در خط 5 و ایستگاه كرج اقدامات گوناگونی انجام شد كه با افزایش حركت قطارهای سریع السیر از سمت كرج به تهران (صادقیه) موجب رضایتمندی مسافران شد.
به گفته نوبخت، در آینده نزدیك هم 2 قطار سریع السیر از ایستگاه ارم سبز به ایستگاه های گلشهر و كرج اعزام خواهند شد كه می تواند در راحتی سفرهای برگشت ساكنان استان البرز تاثیر بسیاری داشته باشد.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: با توجه به افزایش میزان مسافران در ایستگاه كرج، ساخت یك سكوی مسافری جدید در این ایستگاه در دستور كار قرار گرفت كه اكنون آماده بهره برداری است. این سكو به طول 300 متر در بخش شرقی-غربی محوطه ایستگاه كرج ساخته شده و با توجه به اینكه خروجی شمالی ایستگاه باریك است ساخت آن تاثیر زیادی در سرعت و راحتی خروج مسافران از ایستگاه كرج دارد.
وی همچنین از افزایش 2.1 درصدی مسافران متروی تهران و حومه نسبت به زمان مشابه سال قبل خبر داد و افزود: 5 اسفند سال 1396، یك میلیون و 811 هزار و 129 نفر با خطوط مترو تهران و حومه جابجا شده بودند كه این رقم امسال به یك میلیون و 850 هزار و 667 نفر رسید كه به عبارتی حدود 40 هزار نفر افزایش مسافر داشتیم.
وی با بیان اینكه آمار میزان مسافر و سفر در مترو متفاوت است گفت: هر مسافر ممكن است در روز بیش از یك سفر با خطوط متروی تهران و حومه انجام دهد و این باعث تفاوت در آمار میزان سفر و مسافر می شود و با توجه به این نكته باید گفت كه در روز 5 اسفند 1397 بیش از 2 میلیون و 776 هزار سفر در این ناوگان انجام شده است.

*** افزایش سرویس دهی متروی تهران در پنجشنبه های اسفند 97
مدیر عامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه از افزایش حركت های قطارهای شهری در خطوط 1، 2 و 4 متروی تهران در پنجشنبه های اسفند 97 خبر داد و افزود: پایتخت در روزهای پایانی سال همواره با ترافیك فزاینده همراه می شود كه در این راستا تلاش می شود بهترین خدمات را به شهروندان ارایه كنیم.
نوبخت با اشاره به اینكه از آبان ماه 1396، سرفاصله حركت قطارها در خطوط 1 ، 2 و 4 متروی تهران در ساعات پرتردد از 5 دقیقه به 4 دقیقه كاهش یافته است افزود: اكنون در پنجشنبه های اسفند 97 به منظور رفاه حال بیشتر شهروندان و مسافران این سرفاصله حركت ها از ابتدای صبح تا ساعت 13 در اعزام قطارها اعمال می شود، ضمن آنكه با افزایش حركت های مسافری در خطوط 1، 2 و 4 در عصر روزهای پنجشنبه نیز شاهد كاهش فاصله حركت هستیم.
نوبخت تصریح كرد: در پنجشنبه های ماه اسفند 70 حركت مسافری به تعداد اعزام قطارها در خط چهار، 44 حركت مسافری به خط یك و 24حركت مسافری به خط دو متروی تهران و حومه افزوده می شود و با این افزایش حركت ها شاهد رشد 23 درصدی در خط چهار و 13 درصدی در خط یك و 6 درصد در خط دو هستیم.
وی همچنین خاطرنشان كرد: به منظور كمك به كاهش ترافیك و تسهیل در امر رفت و آمد در پنجشنبه و جمعه آخر سال برای زیارت اهل قبور، خدمات دهی در خط یك متروی تهران افزایش پیدا می‌كند.
تهرام/7243//1348

سرخط اخبار جامعه