۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۲۹
کد خبر: 83225057
۰ نفر
خط كشتیرانی گردشگری چابهار- مسقط راه اندازی می شود

زاهدان- ایرنا- مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: خط كشتیرانی مسافربری، تفریحی، گردشگری چابهار -مسقط - دوبی و كراچی به زودی با مشاركت بخش خصوصی راه اندازی می شود.

علیرضا جلالزایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نشست سرمایه گذاران كشورهای مختلف در چابهار نتایج بسیار خوب و مناسبی داشت كه از آن جمله توسعه صنعت گردشگری دریایی بود.
وی گفت: به زودی با مشاركت سرمایه گذاری داخلی خط كشتیرانی مسافربری، تفریحی - گردشگری چابهار -مسقط -چابهار، دوبی- چابهار و كراچی - چابهار راه اندازی می شود.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: از آنجا كه متولی گردشگری دریایی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان است، به تبع آن و با توجه به شرایط دریایی خاص منطقه باید در حوزه گردشگری دریایی مجوزهای لازم از سوی چندین دستگاه از جمله اداره كل میراث فرهنگی استان صادر شود كه امیدواریم تمامی دستگاه های دست اندركار در این زمینه همكاری مناسبی داشته باشند.
وی بیان كرد: سرمایه گذار یادشده یك فروند كشتی از نوع هیوندای كشور كره جنوبی با ظرفیت 240 نفر با امكانات و تجهیزات لازم خریداری كرده و قرار است برای نخستین بار در آب های دریای عمان تردد كند.
جلالزایی با اشاره به این كه 70 میلیارد تومان برای خرید این كشتی هزینه شده است، افزود: مسیر ابتدایی این كشتی چابهار به مسقط و پس از آن چابهار - كراچی و سپس چابهار - قطر - امارات خواهد بود.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: براساس پیش بینی های صورت گرفته امیدواریم بتوانیم در فروردین ماه سال 98 كشتی را راه اندازی كنیم.
وی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی نیز باید در این زمینه ورود كرده و با تعبیه ترمینال و پایانه مربوطه زمینه سفرهای خوشی را برای مسافران داخلی و خارجی فراهم كند.
جلالزایی افزود: این كشتی با رویكرد گردشگری تفریحی یا گردشگری سلامت آب یا بازی های آبی به دریای چابهار ورود می‌كند.
وی تاكید كرد: باید با همكاری تمامی دستگاه ها شرایطی فراهم شود كه بر اساس آن توسعه زیرساخت های گردشگری سیستان و بلوچستان با محوریت گردشگری دریایی كلید بخورد و در آینده‌ ای نه چندان دور شاهد رونق این مهم از بندر زیبای چابهار به مقاصد دیگر دنیا باشیم.
9923 **6081