۸ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۲۳
کد خبر: 83225042
۰ نفر
1300 واحد صنعتی كشور به چرخه تولید بازگشتند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران اعلام كرد كه از اواخر سال گذشته تاكنون یك هزار و 300 واحد مستقر در شهرك های صنعتی كشور با حمایت دولت به چرخه تولید باز گشته اند.

به گزارش ایرنا، محسن صالحی نیا روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از واحد تولیدی «شین بافت» كردستان در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود 980 شهرك و ناحیه صنعتی در كشور اظهار داشت: كردستان سهم 2 تا 2.5 درصدی از تعداد شهرك های صنعتی كشور را به خود اختصاص داده است.
وی اضافه كرد: فعال بودن یا نبودن واحدهای تولیدی مستقر در شهرك های صنعتی در فرآیند زمانی می تواند متغیر باشد.
مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران افزود: طبق آخرین آمار از 43 هزار واحد مستقر در شهرك های صنعتی ایران بین 11 تا 12 هزار واحد راكد است.
وی یادآور شد: تعدادی از واحدها هم با ظرفیت كمتر از 50 درصد و مابقی هم با ظرفیت 50 تا 70 درصد كار می كنند و در این بین 25 درصد واحدها با ظرفیت بالای 70 درصد مشغول به فعالیت هستند.
صالحی نیا تاكید كرد: از اواخر سال گذشته تاكنون یك هزار و 200 تا یك هزار و 300 واحد تولیدی به همت كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، بانك ها و شهرك های صنعتی به چرخه تولید بازگشتند.
مدیر عامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران گفت: در خصوص واحدهای تولیدی هم كه قادر به فعال شدن نیستند باید در راستای بازسازی و نوسازی و اصلاح فرآیند كاری آنها اقدام كرد.
صالحی نیا در ارتباط با وضعیت شهرك های صنعتی استان كردستان اظهار داشت: از 29 شهرك صنعتی در این استان 19 شهرك در حال بهره برداری است.
وی اضافه كرد: در حال تعیین تكلیف پیمانكار جدید برای شهرك صنعتی سرینجیانه سنندج هستیم و تصممیاتی در این ارتباط اتخاذ شده تا با منابعی كه در اختیار است در مدت زمان كوتاهی زیرساخت های این شهرك تكمیل شود.
مدیر عامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران افزود: بعد از ایجاد راه دسترسی در این شهرك قطعا با توجه به موقعیت مناسب آن شاهد ساخت و ساز واحدهای تولیدی زیادی در آن خواهیم بود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران روز چهارشنبه در سفر یك روزه خود به استان كردستان از شهرك صنعتی كامیاران، شهرك های صنعتی شماره یك، سه و سرینجیانه سنندج و چندین واحد مستقر در این شهرك ها بازدید كرد‌.
دیدار با استاندار كردستان و تعدادی از صاحبان واحدهای تولیدی مستقر در شهرك های صنعتی از دیگر برنامه های سفر معاون وزیر صمت به این استان است‌.
9936/9102