همايش تجليل از مادران و خانواده شهدا در شهركرد برگزار شد

شهركرد- ايرنا- همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن ، از مادران و همسران شهداي استان چهارمحال و بختياري روز چهارشنبه تجليل شد.

به گزارش ايرنا، استاندار چهارمحال وبختياري در آيين تجليل از همسران و مادران شهداي استان افزود: مادران و همسران شهدا در سالهاي مختلف ايثارگرانه به تربيت نسل بزرگي از جوان انقلاب اسلامي اقدام كردند.
اقبال عباسي افزود: در طول 8 سال دفاع مقدس و پس از آن و در زمان كنوني در دفاع از ميهن و حرم آل الله ، همراهي و همدلي و تربيت مادران است كه جوانان را به سمت مبارزه با كفر سوق مي دهد.
به گفته وي، اگر همدلي و همراهي بين مادران و فرزندان و همسران شهدا نبود هيچ جبر و زوري نمي توانست جوانان را براي حفظ دين و كشور راهي ميدان جنگ كند.
عباسي اظهار داشت: جايگاه زن در جامعه و خانواده تعيين كننده و مهم است و يك مادر در خانه نقش همسري، مادري و مديريت خانه و از همه مهمتر شراكت در تصميم گيري و برنامه ريزي را دارد.
وي گفت : اگر در زندگي مشترك از زن براي تصميم گيري و برنامه ريزي استفاده نشود نقش زن در زندگي خنثي خواهد بود و اين امر خلاف دستورات ديني است.
استاندار چهارمحال و بختياري برگزاري آيين تكريم خانواده شهدا را فرصتي براي نهادينه كردن فرهنگ ايثار وشهادت در بين نسل جديد عنوان كرد.
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري نيز در اين آيين گفت : زنان به خصوص همسران و مادران شهدا در دوران دفاع مقدس ، نقش ارزشمندي داشتند به گونه اي كه دوشادوش مردان با دشمنان مبارزه مي كردند.
فريبرز نجفي افزود: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي نيز مادران و همسران شهدا با صبر و استقامت پايداري انقلاب را حفظ كردند.
وي گفت:به منظور نهادينه كردن فرهنگ ايثار و شهادت و زنده نگهداشتن ياد و خاطره شهدا تاكنون 450 هزار اثر از شهداي استان جمع آوري شده است.
نجفي افزود : اين آثار ، منبع معنوي براي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و انتقال آرمانهاي شهدا براي نسل هاي آينده است.
به گفته وي، در طول دوران دفاع و مقدس 2هزار و 434شهيد از استان چهارمحال وبختياري تقديم انقلاب شده است كه 75 درصد والدين اين شهدا در قيد حيات نيستند.
به گزارش ايرنا، در اين آيين از 5 مادر كه داراي سه فرزند شهيد و تعدادي از مادران شهدا، همسر و خواهر يا فرزند شهيد نيز تجليل شد.
7360/2097

سرخط اخبار استان‌ها