رسالت تبليغات اسلامي مديريت فرهنگي و پشتيباني اعتكاف است

اراك - ايرنا - مديركل تبليغات اسلامي استان مركزي گفت: رسالت اصلي اين نهاد انقلابي مديريت فرهنگي، راهبري و پشتيباني آيين معنوي اعتكاف است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين«صفر قربانپور» روز چهارشنبه در ستاد برگزاري آيين معنوي اعتكاف استان مركزي، افزود: اساس فعاليت‌هاي اعتكاف بايد بر دوش مردم و مساجد باشد و ستاد اعتكاف در تبليغات اسلامي بايد در اين مسير نقش جهت‌دهي و هدايتگري داشته باشد.
وي ادامه داد: علاوه بر تشكيل ستاد اعتكاف استاني در شهرستان ها نيز اين ستاد به رياست فرمانداران تشكيل شده و نشست‌هاي مختلفي با ائمه جماعات و هيات امناي مساجد و مسئولان فرهنگي اعتكاف برگزار شده و رهنمودهاي اصلي در اين خصوص به آن‌ها ارايه شده است.
مديركل تبليغات اسلامي استان مركزي بيان كرد: آيين معنوي اعتكاف از مصاديق الهي و قرآني انقلاب اسلامي ايران است و بايد به بهترين شكل ممكن برگزار شود.
حجت الاسلام قربانپور افزود: فراهم كردن زمينه حضور هر چه بيشتر جوانان و نوجوانان در آيين معنوي اعتكاف از اهداف اصلي ستاد استان مركزي است و براي تحقق اين مهم برنامه هاي متعددي نيز تدوين شده است.
وي بيان كرد: حضور مداحان و ذاكران اهل بيت(ع)، علما و روحانيان در جمع معتكفان و برپايي آيين جشن ميلاد حضرت علي(ع)، برپايي حلقه هاي معرفتي و جزخواني قرآن كريم از مهمترين برنامه هاي آيين معنوي اعتكاف در استان مركزي است.
مديركل تبليغات اسلامي استان مركزي اضافه كرد: 234 روحاني، 62 قاري و استاد قرآن و 106 مداحل اهل بيت(ع) پارسال به مساجد محل اعتكاف اعزام شدند و امسال شمار بيشتري از اين اقشار به مساجد اعزام مي شوند.
حجت الاسلام قربانپور اضافه كرد: پيش بيني مي شود امسال استقبال از آيين اعتكاف چشمگيرتر باشد.
وي بيان كرد: هفت هزار و 440 نفر در سال گذشته در آيين اعتكاف استان مركزي در 131 مسجد شركت كردند اما امسال 160 مسجد براي برگزاري اين آيين تدارك شده و پيش بيني مي شود بيش از 10 هزار نفر در اين آيين معنوي شركت كنند.
مديركل تبليغات اسلامي استان مركزي اضافه كرد: بيش از 60 درصد از معتكفان سال گذشته استان مركزي را نوجوانان و جوانان 15 تا 30 ساله تشكيل دادند و اين نشان دهنده سطح بالاي گرايش به معنويت در قشر جوان استان است.
آيين معنوي و روح‌ بخش اعتكاف از 13 تا 15 ماه رجب همزمان با 29 اسفندماه جاري تا دوم فروردين ماه سال آينده در نقاط مختلف كشور برگزار مي شود.
3017/6013/