ظریف مورد حمایت مقامات عالی نظام است

تهران- ایرنا - سرلشگر قاسم سلیمانی در واكنش به استعفای وزیر امور خارجه و اظهارنظرهای پیرامون آن گفت: آقای ظریف مسئول سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران است و همواره مورد تائید و حمایت مقامات عالی نظام بوده و هستند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سپاه نیوز، در پی اعلام استعفای دكتر محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه كشورمان و برخی اظهارنظرها پیرامون آن، سردار سرلشكر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در واكنش به این موضوع گفت: حتما آقای ظریف مسئول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و طی مدت مسئولیت در وزارت امور خارجه كشورمان همواره مورد حمایت و تائید مقامات عالیرتبه نظام، بویژه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) بوده و هستند.
وی افزود: ایشان برای تامین منافع ملی كشور پیوسته اقدامات ارزشمندی را در سطوح گوناگون انجام داده و در مسیر مبارزه با دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی و ملت ایران نیزهمراهی لازم را داشته اند.
سردار سلیمانی با اشاره به عدم حضور ظریف وزیر امورخارجه كشورمان در ملاقات اخیر رئیس جمهور محترم كشور سوریه با رئیس جمهور محترم كشورمان نیز خاطرنشان كرد: در جریان سفر اخیر آقای بشار اسد به تهران و ملاقات وی با آقای دكتر روحانی رئیس جمهور محترم ، برخی ناهماهنگی ها در نهاد ریاست جمهوری كه مطرح هم شده ، منجر به عدم حضور وزیر امورخارجه كشورمان در این ملاقات و متعاقبا گلایه مندی ایشان شده است.
فرمانده نیروی قدس سپاه تاكید كرد: قرائن نشان می دهد هیچگونه تعمدی برای عدم حضور آقای دكتر ظریف در این ملاقات نبوده است و باید تاكید كنم ایشان بعنوان وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران مسئول اصلی در حوزه سیاست خارجی كشور هستند.
سرلشكر سلیمانی در پایان با اشاره به ذوق زدگی ضد انقلاب و دشمنان ملت ایران از این اتفاق گفت: این ذوق زدگی و سوارشدن بر موج اتفاقی كه ناشی از سهل انگاری اداری است هیچ تاثیری بر اراده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف و منافع ملی و نیز پیروزی درخشان جبهه مقاومت اسلامی نخواهد گذاشت و ملت با عظمت ما تحت زعامت و هدایت های مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای عزیز( مد ظله العالی) مسیرآینده روشن و تمدن ساز انقلاب و صیانت از امنیت و منافع ملی خود را با وحدت و جدیت دنبال خواهد كرد.
سیام**9612**1553

سرخط اخبار سیاست