برترين هاي جشنواره استاني تئاتر خياباني نور رودان معرفي شدند

بندرعباس- ايرنا- نخستين جشنواره استاني تئاتر خياباني نور رودان شامگاه سه شنبه با معرفي برترين ها در شهرستان رودان به كار خود پايان داد.

به گزارش ايرنا، آيين اختتاميه نخستين جشنواره استاني تئاتر خياباني نور رودان با حضور هنرمندان، پيشكسوتان تئاتر، علاقه مندان به هنر نمايش و مسوولان استاني و شهرستاني در مجتمع فرهنگي و هنري شيخ طوسي شهر رودان برگزار شد.
در اين آيين و از سوي هيات داوران در بخش طراحي بروشور جايزه ويژه اين بخش به ريحانه صالحي طراح بروشور نمايش «گاو» از شهرستان رودان تعلق گرفت.
در بخش طراحي فضا و ابزار نمايشي نيز جايزه ويژه اين بخش به افشين شجاعي طراح نمايش «اس پي» از شهرستان ميناب اهدا شد.
در بخش بازيگري خردسال ياسمينا احمدي براي بازي در نمايش «وضعيت قرمز» از ميناب جايزه ويژه اين بخش را ازآن خود كرد.
در بخش بازيگري زن از زينب رسولي براي بازي در نمايش «دشمن آشكار» از شهرستان ميناب تقدير شد.
در بخش بازيگري زن زليخا اسماعيل زاده بازيگر نمايش هاي «حريم حرمت» و «تنديسي براي شهر» از ميناب جايزه سوم بازيگري زن را دريافت كرد.
جايزه دوم بازيگري زن نيز به سمانه طهماسب پور براي بازي در نمايش «چيزي شبيه پدر» از شهرستان حاجي آباد تعلق گرفت.
در اين بخش جايزه اول بازيگري زن به فريده سلماني براي بازي در نمايش «سرباز» از شهرستان بندرعباس اهدا شد.
در بخش بازيگري مرد از عرفان سهرابي براي بازي در نمايش «وضعيت قرمز» از ميناب تقدير شد و جايزه سوم بازيگري مرد بطور مشترك به كاظم ذاكري براي بازي در نمايش «دشمن آشكار» از ميناب و مهران آقايي نسب براي بازي در نمايش «مات» از رودان تعلق گرفت.
در اين بخش جايزه دوم بازيگري مرد بطور مشترك به سعيد حسن زاده براي بازي در نمايش «سرباز» از بندرعباس و ابراهيم لشكري براي بازي در نمايش «چيزي شبيه پدر» از حاجي آباد اهدا شد.
حبيب الله ناصري براي بازي در نمايش «اس پي» از ميناب جايزه اول بازيگري مرد را ازآن خود كرد.
در بخش نويسندگي جايزه سوم نويسندگي به كوروش سلماني نويسنده نمايشنامه «سرباز» از شهرستان بندرعباس تعلق گرفت.
جايزه دوم نويسندگي به جعفر قاسمي نويسنده نمايشنامه «دشمن آشكار» از ميناب اهدا شد و حبيب الله ناصري نويسنده نمايشنامه «اس پي» از ميناب جايزه اول اين بخش را دريافت كرد.
در بخش كارگرداني نيز از باقر رمضان زاده كارگردان نمايش «حريم حرمت» از ميناب تقدير شد و جايزه سوم كارگرداني بطور مشترك به حبيب الله ناصري براي كارگرداني نمايش «تنديسي براي شهر» از ميناب و ناصر عابديني براي كارگرداني نمايش «مات» از رودان اهدا شد.
راهب ذاكري كارگردان نمايش «دشمن آشكار» از ميناب جايزه دوم كارگرداني را كسب كرد و شيوا قاسمي كارگردان نمايش «اس پي» از ميناب جايزه اول كارگرداني را ازآن خود كرد.
دبير نخستين جشنواره استاني تئاتر خياباني نور رودان در گفت و گو با ايرنا، اظهار داشت: اين جشنواره با موضوع قرآن، عترت و نماز و با هدف ترويج و تبيين فرهنگ قرآني، عترت و نماز در جامعه با استفاده از ابزار هنر فاخر و اثرگذار نمايش برگزار شد.
مصيب داوري افزود: در اين رويداد فرهنگي و هنري 9 اثر نمايشي از پنجم تا هفتم اسفند ماه 97 در رودان با يكديگر به رقابت پرداختند.
وي افزود: در اين جشنواره پنج نمايش از ميناب شامل «وضعيت قرمز» به كارگرداني ايوب رحيمي، «دشمن آشكار» به كارگرداني راهب ذاكري، «تنديسي براي شهر» به كارگرداني حبيب الله ناصري، « حريم حرمت» به كارگرداني باقر رمضان زاده و «اس پي» به كارگرداني شيوا قاسمي در معرض ديد عموم و علاقه مندان به هنر نمايش قرار گرفت.
داوري خاطر نشان كرد: در اين جشنواره همچنين نمايش «سرباز» به كارگرداني فريده سلماني از بندرعباس، «چيزي شبيه پدر» به كارگرداني ابراهيم لشكري از حاجي آباد، «گاو» به كارگرداني علي اصغر كمالي از رودان و «مات» به كارگرداني ناصر عابديني از رودان با يكديگر به رقابت پرداختند.
نخستين جشنواره استاني تئاتر خياباني نور رودان پنجم تا هفتم اسفند ماه 97 به ميزباني شهرستان رودان برگزار شد.
شهرستان رودان با بيش از 124هزار نفر جمعيت در 90 كيلومتري شرق شهرستان بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است.
7196 /6048