فساد و تبعیض، مهلك اما قابل پیشگیری - امیرشاهین نایبی فر*

بیرجند - ایرنا - استكبار جهانی و در راس آن ایالات متحده آمریكا همواره به دنبال ضربه زدن به ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده اند، اما هوشیاری و عشق مردم به انقلاب و رهبری، این دشمنی ها و دسیسه ها را با اقتدار نقش بر آب كرده و خطری كه اكنون كشور را تهدید می كند، نه قدرت های فاسد كه فساد و تبعیض است كه از هر دشمنی مهلك تر است.

با پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی در 22 بهمن 57، نظام طاغوتی محو و جمهوری اسلامی براساس نفی سلطه پذیری و برابری اجتماعی تشكیل شد.
حضرت امام خمینی (ره) با این انقلاب، ملت را از یوغ طاغوت نجات داد و ملت ایران هم برای به دست آوردن استقلال، آزادی و برپایی حكومت اسلامی برای رها شدن از چنگال طاغوت خون های بسیاری را نثار این نهال انقلاب كرد.
تحریم های ظالمانه ای كه امروز آمریكا علیه ملت ایران وضع كرده چیز تازه ای نیست و این ملت تحریم های به مراتب سخت تر را در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و برای حفظ نظام و انقلاب تحمل كرد و دشمن تا بن دندان مسلح را با وجود حمایت های همه جانبه دشمنان انقلاب اسلامی ، شكست داد.
امروز ملت ایران در همه عرصه ها برای حمایت از نظام و انقلاب حضور چشمگیر دارد و شكوه این عشق و حمایت از نظام، در روز 22 بهمن ماه امسال با شركت میلیونی اقشار مختلف ملت بیش از گذشته نمایان شد و دشمنان را دوباره مایوس كرد.
این ملت همواره به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه عشق ورزیده و پاسدار دستاوردهای نظام است و به هیچ سلطه گری اجازه توهین به ارزش ها و آرمان های بزرگی كه برای آن انقلاب كرده را نمی دهد.
در حال حاضر بسیاری از شعارهای مردم مثل استقلال و آزادی محقق شده و امروز ایران اسلامی از مستقل ترین كشورهای جهان است اما آنچه امروز مردم را آزرده خاطر كرده ، بحث اختلاس، بی عدالتی، تبعیض، پارتی بازی یا رشوه گیری است كه متاسفانه در مملكت وجود دارد.
باید اذعان كرد كه بزرگ ترین دشمن كشور و نظام ما در زمان حاضر همین ول انگاری ها و مفاسد اداری و اقتصادی است و اگر با آنها برخورد قاطع نشود می تواند آسیب های بسیار جبران ناپذیری به اعتماد ملت نسبت به حكومت وارد كند.
افكار عمومی جامعه نسبت به وجود فساد آن هم در لایه های مدیریتی حساس است و لازم است نسبت به پیشگیری از بروز این موارد و برخورد با آن برای جلب اعتماد عمومی اقدام كرد.
هرچند امروز خوشبختانه طیف عظیمی از مدیران كشور پاكدست بوده و برای رضای خدا و خدمت به خلق فعالیت می كنند اما وجود تعداد كمی از مدیران كه ممكن است آلوده به فساد باشند زمینه بی اعتمادی بین مردم نسبت به حاكمیت را ایجاد می كند.
اگر مردم ببینند كه قانون در خصوص افراد عادی اجتماع در مقایسه با یك مدیر متفاوت و با تبعیض اجرا می شود قطعا اثر مهلكی در افكار عمومی نسبت به حكومت ایجاد می شود.
قوه قضائیه كشور ما به بركت نظام اسلامی از مستقل ترین دستگاه های قضایی جهان است و انتظار مردم شهیدپرور ایران از این نهاد كه مهندسی و شاكله آن توسط شهید مظلوم دكتر بهشتی انجام شد برخورد قاطع و بدون اغماض با مفاسد اقتصادی و مفسدان در هر پست و مقامی است .
بی شك نقش احزاب و تشكل های سیاسی كشور در مواجهه و خنثی كردن دسیسه های دشمنان بی تاثیر نبوده و لازم است این احزاب به دور از نگاههای سیاسی، دست در دست یكدیگر، دولت تدبیر و امید را یاری دهند و اقشار مختلف مردم برای گذر از تحریم های ظالمانه آمریكا، كمترین مشكل را متحمل شوند.
*خبرنگار ایرنا