فاطمه زهرا (س) در ولایتمداری سرآمده همگان بودند

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با بیان اینكه حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای زنان هستند گفت: ایشان در عبادت، پاكدامنی و ولایتمداری سرآمد همگان بودند.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز شه شنبه در آیین گرامیداشت ولادت حضرت صدیقه طاهره (س) با اشاره به جایگاه والای زن در اسلام اظهار داشت: زنان در جهان غرب مورد ظلم قرار گرفته اند و از آنان به عنوان ابزاری برای تجارت و فساد استفاده می ‌شود از این رو در فرهنگ غرب حجاب و بسیاری از ارزش‌ های مسلمانان ضد ارزش تلقی می شود.
وی با اشاره به اینكه قرآن از تحریف مصون مانده گفت: علت انحراف گروه‌های وهابی، جهالت و تفسیر‌های نادرست از قرآن كریم است.
آیت الله محمدتقی پورمحمدی افزود: جامعه نباید میدان تاخت و تاز كسانی باشد كه با ارزش‌های اسلامی مخالف هستند.
وی به برخی ویژگی های حضرت فاطمه (س) اشاره كرد و گفت: بقای نسل پیامبر از وجود آن حضرت است و این موضوع را بسیاری از مفسران ضمن تفسیر سوره كوثر بیان كرده اند.
وی گفت: حضرت زهرا (س) دارای مصحفی به نام مصحف فاطمه است كه دارای نكات و موضوعات ارزشمند است و اگر بخواهیم شخصیت آن حضرت را بشناسیم باید ویژگی های وجودی ایشان را بیشتر مطالعه كنیم.
فرماندار عجب شیر نیز افزود: سالروز ولادت بانوی بزرگوار اسلام، حضرت فاطمه الزهرا(س) كه از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) به عنوان روز زن نامگذاری شده نقطه عطفی در احیای فرهنگ فاطمی است.
عادل اصغرپور گفت: روز میلاد دخت گرانقدر رسول خدا (ص) كه تمام ارزش های متعالی در وجود ملكوتی اش جلوه گر است به عنوان روز زن، افتخاری بزرگ برای بانوان است تا با بهره گیری از شخصیت والا و الهی حضرت فاطمه الزهرا(س) در تكامل و ارتقای شخصیت خود اقدام كنند.
وی ادامه داد: نقش زن در اعصار گذشته جز سند ننگین بر پیشانی مردان نبود، اما رسول مهربانی و رحمت با احیای خلقت پاك و تأثیرگذار زن و تكریم پاره تن خویش، به عنوان سمبلی از عطوفت و پاكی، خبر از ارزش و جایگاه رفیع زنان در خلقت داد و با تعیین جایگاه راستین آنان بر محوریت زن در تربیت نسل‌ ها و انسان ‌ها و رشد جوامع تأكید كرد.
وی گفت: جلوه جمال الهی و كانون مهر و محبت و تجلی مهرورزی و صبوری در نهاد زنان گذاشته شده است و این مساله به خوبی نقش و جایگاه زنان را در تحكیم پایه های اجتماع و خانواده مبرهن می سازد به نحوی كه به فرموده رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) عنصر اصلی تشكیل خانواده زن است.
در این مراسم از پنج مادر نمونه و فرهیخته و كار آفرین شهرستان تجلیل شد.
3077/7485