جشنواره خوشنویسی 'یاس یاسین' از بزرگترین رخدادهای هنری جهان اسلام است

مشهد - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره خوشنویسی 'یاس یاسین' یكی از بزرگترین رخدادهای هنری جهان اسلام به شمار می رود.

سید عباس صالحی سه شنبه شب در پیامی به مراسم رونمایی از فراخوان جشنواره بین المللی خوشنویسی یاس یاسین در مشهد افزود: اهتمام عاشقانه دلدادگان مكتب فاطمی را به نظاره نشسته ایم تا به حظ وافر دریابیم بركت، عظمت و نیك منظری تلالو كلك و دوات را بر مدار سیره پر عیار و نام والا تبار قصیده پاكی ها و غزل نیكی ها، ام ابیها، حضرت خاتون جنت، فاطمه زهرا (س)، كه نام او شیفتگان خاندان مطهرش را با عشق، به وفاق و اتفاق كشانده است.
در ادامه این پیام آمده است: با برگزاری این رخداد فارغ و بی نیاز از هرگونه حمایت مادی و مظاهر دولتی و سازمانی، گنجینه ای نفیس و ثمین از آثار مهران هنر خوشنویسی جهان اسلام را به شكوه هرچه تمام، گردآوری نموده و در كرانه این بحر ارادت و هنر و شیفتگی آل كسا (ع)، طرحی نو در اندازند. از آستانش امید داریم از این پس شاهد یكی از عظیم ترین رخدادهای هنری جهان اسلام در ایران و در جوار بارگاه كبریایی رئوف آل الله، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با حضور تمام محبان پیامبر اكرم (ص) و اهل بیت (ع) و اساتید خوش قلم و خوش نویس، بر حلقه ارادتمندان آن عاطفه مستجاب (س) باشیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این پیام آورده است: با تبریك آغاز این رخداد كه همراه با عرضه گنجینه وجیه و كم نظیر گردآوری شده می باشد، مقدم تمام مهمانان عالیقدر از كشورهای اسلامی، اساتید هنر و خوشنویسی و حاضران در این محفل خجسته را ارج نهاده و برای دست اندركاران برگزاری آن در موسسه فرهنگی هنری میراث یاس یاسین كه بلند همتان این نگاه ظریف و بدیع در گستره خوشنویسی جهان اسلام می باشند، از درگاه حضرت حق و كرامت بانوی روضه و ریحان (س) توفیقات روزافزون مسألت می نمایم.
7496 / 6053