توزیع عادلانه امكانات ورزشی اولویت وزارت ورزش و جوانان است

یزد - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: توزیع عادلانه امكانات ورزشی در مناطق مختلف كشور برحسب نیازها و با توجه به جلب همكاری بخش‌های مختلف و همراهی مردم و خیران از جمله اولویت مهم این وزارتخانه است.

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر شامگاه سه‌شنبه در همایش مشترك رئیسان هیات های ورزشی، تشكل‌های مردم‌نهاد جوانان و اعضای شورای عالی ورزش اسستان یزد افزود: به بركت انقلاب اسلامی و پیگیری دولت و همراهی مسئولان در پنج سال اخیر فعالیت‌های خوبی در ساخت سالن‌های چندمنظوره و زمین‌های چمن به‌خصوص در روستاها انجام‌شده است.
وی به بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی اشاره كرد و افزود: سیاست وزارت ورزش و جوانان تحقق توصیه‌های ایشان و توجه به مسائل جوانان در ابعاد مختلف با همدلی است.
وزیر ورزش و جوانان بابیان اینكه مشكلات كشور ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان نظام و انقلاب است تأكید كرد: راه توسعه همه‌جانبه در عرصه‌های مختلف و بخش ورزش در سایه همكاری و كمك در راستای اهداف عالیه نظام اسلامی است.
سلطانی فر خاطرنشان كرد: به بركت نظام اسلامی فضاهای ورزشی كشور پس از پیروزی انقلاب 14 برابر گسترش پیداكرد و این توفیق همچنان با همبستگی و همكاری مردم و مسئولان ادامه دارد.
وی یادآور شد: تمام مشكلات اقتصادی كشور به خاطر اعمال تحریم‌های ظالمانه است و اگر كسی آدرس دیگری می‌دهد اشتباه است.
وزیر ورزش و جوانان از چهار هزار طرح نیمه‌تمام ورزشی در كشور خبر داد و ابراز امیدواری كرد در 2 سال و نیم آینده طرح‌هایی با بیش از 50 درصد پیشرفت كار تكمیل و برای استفاده به ورزشكاران كشور، تحویل خواهد شد.
عضو دولت دوازدهم باق قدردانی از همراهی تمام اقشار كه با برنامه‌های وزارتخانه همراهی دارند، ابراز امیدواری كرد كه مسائل جوانان و رسیدگی به نیازهای آن‌ها در اولویت قرار گیرد.
وزیر ورزش و جوانان در سفر یك‌روزه خود به یزد ضمن شركت در كنگره علمی جوانان كشور، چند طرح ورزشی را در میبد افتتاح كرد.

**تكمیل طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی در اولویت
همچنین محمدعلی طالبی استاندار یزد گفت: ظرفیت‌های خوبی در ورزش این استان وجود دارد و با همكاری تمام بخش‌ها می‌توان با تكمیل طرح‌های نیمه‌تمام كه در اولویت قرار دارد به نسل جوان خدمت كرد.
وی به اهمیت وجود مشاوران جوان در دستگاه‌های اجرایی اشاره كرد و افزود: تمام دستگاه‌های اجرایی موظف به معرفی مشاور جوان هستند.
طالبی ابراز امیدواری كرد كه بر اساس رویكرد وزارت ورزش و جوانان و با كمك استان و بودجه دولتی و همراهی بخش خصوصی و خیران تا پایان دولت تدبیر و امید شاهد بهره‌مندی همه ورزشكاران از فضاهای مناسب ورزشی باشیم.

**مسائل فرهنگی در كنار برنامه‌های ورزشی
همچنین مسعود شریعتی مدیركل ورزش و جوانان یزد گفت: انجام برنامه‌های فرهنگی در كنار فعالیت‌های ورزشی و تحقیقی و پژوهشی و رسیدگی به مسائل جوانان محور فعالیت‌های این اداره كل است.
وی به اقدام‌های دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر در عرصه ورزش یزد با همكاری مسئولان و تلاش پیشكسوتان و تشكل‌ها اشاره كرد و تمام موفقیت‌ها را مدیون همكاری ها ذكر كرد.
شریعتی تصریح كرد: رسیدگی به مسائل جوانان در بخش‌های مختلف و تكمیل طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی ازجمله اولویت‌هاست و قطعاً به همكاری خیران و بخش خصوصی نیاز است.
** اشتغال دغدغه جوانان اسست
همچنین احمد طالبی معاون فرهنگی اداره كل ورزش و جوانان یزد گفت: دغدغه جوانان استان مساله اشتغال است كه تاكنون كارهای خوبی انجام‌شده ولی كافی نیست و برای حل آن به همكاری بخش‌ها و عزم جدی و همكاری خیران نیاز است .
وی ادامه داد: از جمعیت یزد یك‌میلیون و 138 هزارنفری استان هم‌اكنون 270 هزار نفر در رده سنی 15 الی 29 سال زندگی می‌كنند كه جوان محسوب می‌شوند و برای رسیدگی به مطالبات و نیازهای آن‌ها فعالیت‌های مختلفی برحسب نیاز انجام می‌شود.
به گفته وی، ازدواج و مسكن از دیگر نیازهای جوانان است كه در این خصوص كارهایی در استان با مشاركت دستگاه‌های مختلف انجام‌شده است و به خاطر اهمیت موضوع باید بیش از گذشته تلاش مضاعف انجام شود.
به گزارش ایرنا، در این مراسم سند توسعه ورزش استان یزد كه حاصل فعالیت متخصصان، اساتید دانشگاه و كارشناسان ورزشی است رونمایی شد.
این سند با شعار «دوستی با ورزش، دوستی بازندگی» تدوین شد و قرار است به چشم‌اندازی برسد كه در یزد خانواده‌هایی پویا با مشاركت 100 درصدی و توسعه پایدار روستایی و شهری داشته باشد.
در این جلسه همچنین توسط روسای تشكل‌های مردم‌نهاد جوانان، اختصاص بودجه، مكان، بیمه، فعالیت‌های فرهنگی و مسابقات مطرح شد .
هم‌اكنون 50 تشكل مردم‌نهاد در حوزه جوانان استان یزد فعالیت دارند.
استان یزد یك‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت و 48 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشكار زیرپوشش بیمه دارد.
7536/ 2047/