امیدوار كردن مردم به آمریكا به بیراهه رفتن است

تربت حیدریه - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه اروپا هیچگاه به خاطر ایران مقابل آمریكا نمی ایستد گفت: برخی دیروز مردم را به آمریكا خوش بین نموده و امروز به اروپا امیدوار می كنند حال آنكه هر دو اینها به بیراهه رفتن است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی روز سه شنبه در جمع مردم تربت حیدریه افزود: در شرایطی كه حجم مبادلات تجاری اروپا با آمریكا هزار میلیارد دلار و با جمهوری اسلامی ایران 15 میلیارد دلار است، نباید انتظار داشت اروپا منافع خود را به خاطر ایران به خطر بیاندازد.
وی اظهار داشت: بیش از 2 سال كشور را معطل برجام كردند و طرفداران این معاهده آنچنان تصویر گل و بلبل از آن داشتند كه ریشه حل مشكلات را در آن می دانستند و حال اینكه با خروج آمریكا از برجام بخش زیادی از این معاهده به باد رفت.
امام جمعه موقت تهران در باره بسته پیشنهادی اروپا نیز گفت: اروپایی ها چند بانك را معرفی كردند كه ایران نفت خود را بفروشد و به این بانكها واگذار كند و اروپایی ها در برابر آن، به ایران غذا و دارو بدهند و این دقیقا همان كاری است كه با صدام كردند.
وی افزود: تجربه ثابت كرده است مقاومت و ایستادگی ثمربخش بوده و هرچند هزینه دارد اما هزینه آن به مراتب كمتر از تسلیم شدن در برابر دشمن است.
وی اظهار داشت: امروز برخی می گویند همه چیز در كشور ارزان است و به همین سبب قاچاق می شود كه این مصداق بارز خوش خیالی است.
آیت الله خاتمی افزود: ارایه آمارهای نادرست مانند بنزین بر آتش عمل می كند و این در حالی است كه می توان با تبیین و روشنگری و امید دادن به مردم كشتی نظام را به ساحل نجات رساند.
مركز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150كیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
7079/6121 / 6053