گردشگران سلامت خارجی 1.2 میلیارد دلار ارزآوری داشتند

تهران- ایرنا- رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشكی گفت: تخمین زده می شود در سال 96 گردشگران سلامت خارجی حدود یك میلیارد و 200میلیون دلار ارز آوری داشتند.

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا سعید هاشم زاده روز سه شنبه در نشست خبری چهارمین همایش گردشگری سلامت كشورهای اسلامی در هتل هما در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا افزود: وزارت بهداشت در سال 96 به 270 تا 300 هزار گردشگر سلامت كه عمدتا از كشورهای همسایه بودند خدمات درمانی ارایه داد. این تعداد گردشگر سلامت انواع خدمات درمانی را در 166 بیمارستان از مجموع 950 بیمارستان كشور دریافت كردند.
هاشم زاده تصریح كرد: گردشگران سلامت عمدتا از كشورهای افغانستان، عراق، آذربایجان، پاكستان و عمان هستند و از اروپا و آمریكا كمتر به ایران به عنوان گردشگر سلامت می آیند.
وی افزود: وزارت بهداشت برای توسعه گردشگری سلامت در سال آینده برنامه های زیر ساختی طراحی كرده است.
رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت تاكید كرد: از سال اینده رشته تحصیلی گردشگری سلامت در مقطع كارشناسی ارشد و دكترا در دانشگاههای علون پزشكی ایجاد می شود و قرار است از سال آینده نیروی متخصص در حوزه گردشگری سلامت تربیت كنیم.
هاشم زاده با بیان اینكه وزارت بهداشت متولی گردشگری سلامت است افزود: شورای راهبردی گردشگری سلامت با حضور ارگانهایی از جمله وزارت امور خارجه، سازمان نظام پزشكی و اتاق بازرگانی شكل گرفته و اقدامات اساسی را در این حوزه انجام می دهند.
چهارمین همایش گردشگری سلامت كشورهای خارجی مهر 98در تهران برگزار می شود.
اجتمام * 9022 * 3063