رحمانی:تاكید دولت تامین كالاهای اساسی و پرمصرف مردم است

تهران- ایرنا- وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: تاكید دولت و به تبع آن تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت معطوف به حفظ وضعیت فعلی تولید، تنظیم بازار و تامین كالاهای اساسی و پرمصرف مردم با قیمت مناسب است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارتخانه مزبور، رضا رحمانی در جلسه ستاد تنظیم بازار كه با حضور مقام های عالی قوه قضاییه، وزیران دادگستری و جهاد كشاورزی در وزارت صنعت برگزارشد، افزود: تامین كالاهای اساسی مردم برای روزهای پایانی سال و ماه مبارك رمضان براساس تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
وی اضافه كرد: حفظ تولید و اشتغال توام با یكدیگر است و ستادهای مختلفی برای پیشبرد برنامه ها از جمله ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد تنظیم بازار، ستاد اقتصاد مقاومتی، جلسه سران قوا وجود دارد تا در برابر تهاجم اقتصادی دشمن، سربلند بیرون آییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: همراهی و همكاری مدیران، به ویژه در بخش هایی كه نیاز به واردات بود، موجب شد تا دغدغه ها برطرف و مواد اولیه مورد نیاز تولید تامین شود‌.
رحمانی گفت: تلاش می شود با برنامه ریزی لازم تا كالاها با قیمت مناسب و به وفور در اختیار مردم قرار گیرد.
وزیرصنعت، معدن و تجارت افزود: سیاست این وزارتخانه بگونه ای است كه در اواخر امسال كالاهای اساسی و پرمصرف مردم تامین شود.

**هیچ بنگاه تولیدی نباید تعطیل شود
حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری دادستان كل كشور هم در این جلسه با بیان اینكه قوه قضاییه در رابطه با تولید، توزیع و نظارت در كنار دولت است، گفت: قوه قضاییه تمام تلاش خود را به كار می بندد تا هیچ بنگاه تولیدی تعطیل نشود و در این ارتباط از هیچ كوششی دریغ نمی كند.
وی ضمن تاكید براینكه باید آسیب ها را شناخت و راه درمان آنها را پیدا كرد، افزود: آسیبی كه امروز در جامعه وجود دارد، مسائل اقتصادی است كه منشا بخشی از آنها تحریم های ظالمانه دشمن محسوب می شود كه علیه مردم و كشورمان به كار گرفته است.
منتظری گفت: بخشی از آسیب ها به تصمیم‌گیری های داخلی مربوط است و باید شناسایی و رفع شود و مسئولان اجرایی باید این كار را انجام دهند.
به گفته وی، برگزاری جلساتی كه به منظور تنظیم بازار تشكیل می شود، در واقع فرصتی برای شناسایی نقاط ضعف و ایرادات است تا در حد توان نسبت به رفع آنها اقدام شود.
دادستان كل كشور گفت: دولت، دستگاه قضایی و سایر دستگاه های مربوط باید تلاش كنند تا مشكلات تامین كالاهای مورد نیاز مردم رفع شود، درعین حال برای تامین برخی از كالاها، مشكلاتی وجود دارد كه باید برای رفع مشكلات آنها اقدام شود.
وی تصریح كرد: برپایه دستور رئیس قوه قضاییه با محوریت استانداران در استان ها، هرجا گره ای در كار است، دستگاه قضایی آمادگی دارد كمك كند و از دولت و مردم حمایت به عمل آورد.
منتظری خاطرنشان ساخت: دستگاه قضایی در رابطه با مسئله تولید، توزیع و نظارت در كنار دولت قرار دارد و از توان خود برای رفع مشكلات استفاده می كند و در این شرایط مردم باید كمترین مشكل را داشته باشند.
اقتصام**2078**1559

سرخط اخبار اقتصاد