شركت های دانش بنیان 600 هزار میلیارد ریال فروش داشتند

قزوین – ایرنا – معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: چهار هزار و 200 شركت دانش بنیان در كشور فعال هستند كه سال گذشته 600 هزار میلیارد ریال فروش داشته اند.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از یك واحد صنعتی در جمع خبرنگاران افزود: شركت های دانش بنیان امسال قطعا به عدد بالاتری در فروش محصولات خود دست خواهند یافت.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینكه بیشتر شركت های دانش بنیان محصول برنامه ریزی دولت تدبیر و امید هستند، اضافه كرد: این شركت ها یك حركت جدی در صنعت و جامعه هستند كه نسل جدیدی از كارآفرینان جوان را به محیط كارآفرینی كشور تزریق می كنند و امیدواریم این حركت با صلابت ادامه یابد.
وی با اشاره به اهمیت جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری، افزود: جوانان حدود 60 درصد شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها در كشور راه اندازی كرده و مدیریت می كنند.
ستاری اضافه كرد:هم اكنون بسیاری از شركت های دانش بنیان نوپای كشور فروش چند هزار میلیارد تومانی در سال دارند و به زودی به شركت های بزرگ كشور و منطقه تبدیل می شوند.
وی با اشاره به ضرورت تجاری سازی ایده های فناورانه، افزود: این شركت ها و استارت آپ ها بستری هستند تا هرچه سریعتر ایده های برتر به تجاری سازی رسیده و به رونق اقتصادی و شكوفایی صنعتی كشور كمك كنند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به جایگاه علمی كشور، گفت:ایران اسلامی هم اكنون رتبه 15 جهان و رتبه اول منطقه و كشورهای اسلامی را دارد و قطعا امسال یك رتبه از نظر علمی در جهان ارتقا خواهد یافت.
6101*3013