خدمت مسئولان به دلیل چالش ها بخوبی دیده نمی شود

بیرجند - ایرنا - معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزیر ورزش و جوانان گفت: هر مسئول در هر جایی كه قصد خدمت داشته باشد، چون چاله ها و مشكلات زیادی وجود دارد كه رفع آن نیازمند زمان است آن خدمت مسئول به خوبی دیده نمی شود.

به گزارش ایرنا امیررضا خادم دوشنبه شب در گردهمایی مسئولان ستادی و رئیسان ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها و مسئولان هیات های ورزشی و دبیران سازمان های مردم نهاد ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی افزود: كشور در حال حاضر شرایط خوبی ندارد و در وضعیت جنگ اقتصادی هستیم و سال آینده هم دشوار است.
وی گفت: مسئولان باید تهمت، توهین و غیره را قبول كنند و گرنه مسئولیت قبول نكنند چون اگر ما مسئولان هم متوقع بوده و توقع هم ایجاد كنیم شرایط بدتر می شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: واقعیت این است كه باید برای آیندگان شرایطی را فراهم كنیم كه آنها در شرایط حساس كنونی نباشند و تقاضا دارم كه سطح توقع جامعه ورزشی و جوان را توجیه كنیم هرچند یك قهرمان انتظار دارد بعد از قهرمانی به او توجه شود.
وی گفت: در جامعه ما موضوع پول و اعتبار مهم شده و حق هم دارند؛ چون به ناگاه می بینند كه سه هزار میلیارد تومان نیست و از این طرف می گوییم پول نیست و از آن طرف این مبلغ گم می شود یعنی پول بوده اما درست توزیع نشده است.
خادم ادامه داد: در جلساتی كه با مدیران كل استان ها داشتم، احساس كردم كه مدیركل ورزش و جوانان خراسان جنوبی فردی كاربلد است و امیدوارم شرایط داخل استان به شكلی باشد كه وی بتواند برای بهبود اوضاع ورزش تلاش كند.
وی گفت: اینكه آقای سرپرست پذیرفت از تهران به این استان بیاید برای ما موجب خوشحالی شد و متاسفم الان كه اینجا با جان و دل كار می كند، مسائل و حرف و حدیث هایی برایش ایجاد كرده اند كه این مسائل را به وزیر ورزش و جوانان منتقل كردیم و ایشان به طور قطعی اعلام كردند آقای سرپرست با قدرت به كارش در خراسان جنوبی ادامه دهد.
معاون وزیر ورزش و جوانان اضافه كرد: در 2 سال اخیر در شورای معاونان نخستین بحثی كه مطرح می شود، حوزه جوانان است و به علت حساسیتی كه در شورای معاونان نسبت به این موضوع است هر هفته مدیران كل باید گزارش تسهیلات بانكی در حوزه جوانان و موضوعاتی كه مرتبط با بحث تشكل هاست را توضیح دهند.
وی گفت: در این 9 ماه كه آقای سرپرست مدیریت ورزش و جوانان خراسان جنوبی را عهده دار است 6 اعتبارنامه دیگر برای سازمان های مردم نهاد گرفته شده و سه اعتبارنامه دیگر هم به زودی می گیرند كه این یعنی هر ماه یك سمن به سمن های استان افزوده شده است.
خادم افزود: به عنوان كسی كه پروژه پایان نامه كارشناسی ارشدش بحث ساختار سازمان ملی جوانان بود، می گویم هیچ تفاوتی بین سازمان ملی جوانان مستقل با وضعیتی كه امروز در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد، نیست اما به دلیل اینكه مجزا شدن این 2 بخش مطالبه عمومی است ما به دنبال آن هستیم.
وی اظهار داشت: سمن ها باید مورد توجه قرار گیرد اما حمایت دولت حمایت مالی نیست چون اگر دولت به آنها هم مستقیم پول دهد، بخشی از دولت شده و دیگر خصوصی نیستند پس باید دستگاه ها شرایط كار برای سازمان های مردم نهاد را فراهم كنند.
معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزیر ورزش و جوانان بیان كرد: بحث استخدام در همه كشور وجود دارد اما كوچك سازی دولت و ندادن مجوز استخدام در دست وزارت ورزش نیست چون اگر این كار امكانپذیر بود نمایندگان مجلس تعداد زیادی مجوز استخدامی می گرفتند كه فكر نمی كنم در این چهار سال نماینده ای حتی یك مجوز استخدامی گرفته باشد.
وی گفت: غیر از شخص رئیس جمهوری هیچ كس نمی تواند دستور استخدام را بدهد مگر در شرایط خاص و تقاضای ما از هیات های ورزشی این است كه سرمایه گذاری آنها ابتدا روی مربی و نه ورزشكار باشد.
وی افزود: وقتی مربی رشد پیدا كند او چند نفر را می سازد و زمینه ایجاد قهرمانان خوب فراهم می شود.
خادم بیان كرد: بحث سیاسی بودن و سیاسی شدن و مطالبی كه گاهی می شنوم موجب تاسف است، بنده پنج سال در وزارت ورزش و جوانان فعالیت دارم و چهار سال هم نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بودم و مگر اتفاق خاصی بوده كه با راننده جایی رفته باشم چون با مردم بودن برایم راحت تر است.
وی گفت: زمانی كه به وزارت ورزش آمدم بودجه ورزش كشور هزار میلیارد تومان بود و امروز این بودجه به 2 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است و طرح ها و موضوع های دیگری مثل مالیات بخش خصوصی را پیگیری كردیم كه لحاظ شود چون حذف شده بود و كسی كه برای ورزش هزینه می كند هزینه قابل قبول مالیاتی اش حساب شود و این ارزش افزوده اتفاق بزرگی برای ورزش كشور بود.
معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح كرد: چهار هزار طرح نیمه تمام در سطح كشور داریم و اینها میراثی است كه از گذشته باقی مانده و توزیع عادلانه در خصوص اماكن ورزشی و نیاز مناطق مختلف اتفاق نیفتاده است.
وی گفت: این كار موجب شده در بعضی جاها مازاد اماكن ایجاد شود ولی در عین حال میلیاردها تومان برای یك پروژه هزینه شده و نیمه تمام مانده اما پول بیت المال است و باید تمام شود اما بعضی جاها حتی یك سالن كوچك هم ندارند.
خادم بیان كرد: سیاست وزارت ورزش و جوانان این بوده كه خیلی از ورزشگاه های پنج هزار و 15 هزار نفره كه واقعا یك شهر نیازمند آن نیست، تعداد صندلی هایش را كم كند و این تفاهم نامه توسط وزیر ورزش و جوانان و نمایندگان حوزه های مختلف انجام دهیم و هزینه ها به حداقل برسد كه موجب شده بسیاری از پروژه ها قابل اتمام و واگذاری به مردم برای بهره برداری شود.
7559*3028