تيم فوتبال قشقايي شيراز از سد بادران تهران گذشت

شيراز-ايرنا- تيم قشقايي شيراز در هفته بيست و پنجم رقابت هاي فوتبال دسته يك باشگاه هاي كشور، از سد تيم بادران تهران گذشت و در رده هفتم جدول رده بندي قرار گرفت.

به گزارش ايرنا در اين بازي كه عصر دوشنبه در ورزشگاه پارس شيراز برگزار شد، تيم ميزبان با يك گل حريف خود را شكست داد و سه امتياز حساس را در شيراز حفظ كرد.
با توجه به اينكه تيم هاي بادران تهران و قشقايي شيراز كه تا پيش از اين ديدار با 28 امتياز در همسايگي يكديگر و در رده هفتم و هشتم قرار داشتند، از اين رو اين ديدار براي هر 2 تيم اهميت زيادي داشت چرا كه هر كدام پيروز ميدان مي شدند در جدول از يكديگر جدا و يك پله صعود مي كردند.
بازي امروز (پنجم اسفند) با ميدانداري تيم بادران آغاز شد و از همان ابتدا به دروازه تيم ميزبان فشار آوردند و در ثانيه هاي آغازين بازي، روي دروازه قشقايي خطرساز شدند كه توپ توسط مدافعان ميزبان دفع شد.
در دقيقه پنجم اين ديدار باز هم تيم بادران تهران بود كه خطرناك ظاهر شد و ضربه مهاجم اين تيم در مصاف تك به تك با دروازه بان تيم قشقايي شيراز مغلوب واكنش خوب سامان فرجام سنگربان تيم ميزبان شد.
در حالي كه توپ و ميدان در اختيار تيم ميهمان بود در دقيقه 12 تيم قشقايي به خود آمد و فرصت خوبي را توسط محمد مهري به دست آورد اما اين بازيكن توپ را از 2 قدمي دروازه تيم بادران از دست داد و بهترين بخت مسلم گلزني براي ميزبان از دست رفت.
دقيقه 20 بازي باز هم بازيكنان تيم بادران روي دروازه قشقايي خطر ساز شدند اما سامان فرجام دروازه بان تيم ميزبان مانع فروپاشي دروازه تيمش شد.
بازيكنان تيم بادران كه دست بردار نبودند در دقيقه 24 با شوت از راه دور هافبك اين تيم، تير دروازه تيم قشقايي را به لرزه در آوردند و خطر از بيخ گوش ميزبان گذشت.
دقيقه 27 بازي هم فرصت خوب نصيب تيم قشقايي شد كه از دست رفت و در نهايت نيمه نخست اگر چه گلي در بر نداشت اما اين شاگردان فرهاد كاظمي سرمربي تيم بادران بودند كه برتر از تيم ميزبان ظاهر شدند.
با شروع نيمه دوم هم تيم بادران تهران ميل به بردن را بيشترنشان داد و در حالي كه در تدارك حمله بودند در دقيقه 54 پاس زيباي هادي خادم با اشتباه مدافع تيم بادران توپ به محمد مهري رسيد و اين بازيكن در مصاف تك به تك با دروازه بان تيم ميهمان توپ را از بين پاهاي او عبور داد و تبديل به گل اول بازي كرد.
پس از اينكه تيم قشقايي به گل رسيد، شاگردان مهدي فروردين براي حفظ نتيجه در زمين خود به دفاع منطقي پرداختند و بازي را كنترل كردند اما تيم بادران در دقايق 65 و 67 صاحب فرصت خوب گلزني شدند كه نتوانستند به گل مساوي دست يابند.
در واپسين لحظات پاياني بازي، مهاجم تيم بادران فرصت بسيار خوبي را براي گل مساوي به دست آورد و تيم ميزبان خيلي خوش شانس بود كه گل مساوي را دريافت نكرد و سرانجام اين بازي پراُفت و خيز با نتيجه يك بر صفر به سود قشقايي شيراز پايان يافت تا اين تيم، 2 شكست پي در پي هفته هاي گذشته را فراموش كند.
همچنين تيم فجر شهيد سپاسي شيراز در اين هفته عصر امروز (دوشنبه) در اروميه ميهمان تيم نود اين شهر بود و درحالي نيمه نخست با نتيجه 2 بر يك ميزبان خود را شكست داده بود اما در نيمه دوم نتوانست اين برتري را حفظ كنند و سرانجام گل مساوي را در دقيقه 62 دريافت كرد تا اين بازي پُر گل با نتيجه 2 بر 2 پايان يابد.
در پايان هفته بيست و پنجم، تيم گل گهر سيرجان با وجود شكست سنگين مقابل مس رفسنجان در اين هفته همچنان با 42 امتياز صدرنشين ماند و يكي از شانس هاي صعود به ليگ برتر است، شاهين شهرداري بوشهر با 39 امتياز دوم، تيم هاي پاكدشت تهران و آلومينيوم اراك هم با 37 امتياز سوم و چهارم هستند.
تيم قشقايي شيراز با 31 امتياز رده هفتم جدول را به خود اختصاص داد، تيم بادران تهران با 28 امتياز و تيم فجر شهيد سپاسي شيراز هم با 27 امتياز به ترتيب هشتم و نهم هستند.
در رقابت هاي فوتبال دسته يك 16 تيم حضور دارند و پس از انجام 30 بازي تيم هاي اول و دوم جدول، جواز صعود به ليگ برتر فصل 98 را دريافت خواهند كرد و سه تيم انتهاي جدول هم به دسته دوم مي روند.
7368 /6118

سرخط اخبار استان‌ها