8 هزار جانباز زن در كشور داريم

تهران- ايرنا- معاون فرهنگي و آموزشي بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: در حال حاضر حدود هشت هزار جانباز زن در كشور داريم كه در عمليات مختلف تروريستي و دوران دفاع مقدس جانباز شده اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين محمد حسن كاوياني راد روز دوشنبه در جشن شميم كوثر و تجليل از زنان جانباز به مناسبت روز زن و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: در مجموع بيش از 5٠٠ هزار جانباز از پنج تا ٧٠ درصد در كشور وجود دارند كه حدود هشت هزار نفر آنان را زنان تشكيل مي‌دهند.
وي تصريح كرد: در گذشته همايش تكريم و تجليل از بانوان شهيد را برگزار كرديم ولي براي جانبازان زن برنامه خاصي نداشتيم و قرار شد اين برنامه به عنوان اولين همايش براي تجليل از بانوان جانباز به مناسبت روز زن برگزار شود.
كاوياني اضافه كرد: باورمان بر اين است كه عوارض جانبازي بسيار زياد و تاثير آن در زنان و مردان متفاوت است. پيامدهاي آن براي زنان متفاوت با مردان است و بايد براي ارائه خدمات همسان سازي و تطبيق در اين دو جنس صورت گيرد.
وي ادامه داد: تمام تلاش بنياد شهيد اين است كه بتواند خدمات مطلوبي را به تمام جامعه هدف به ويژه بانوان جانباز ارائه دهد؛ زيرا معتقديم بايد به اين افراد بيشتر توجه شود.
معاون فرهنگي و آموزشي بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت: از اينكه رياست بنياد شهيد به بانوان توجه خاصي دارد و بر پيگيري و مسائل حل بانوان تاكيد دارد، بسيار سپاسگزاريم.
وي با بيان اينكه 5٠ درصد جامعه ايثارگران را بانوان تشكيل مي دهند، اظهار داشت: اميدواريم بتوانيم خدمات به اين افراد را هرچه بيشتر افزايش دهيم.
در اين جشن كه به مناسبت تجليل از بانوان جانباز برگزار شد، تعدادي از اين افراد به بيان خاطرات و نحوه جانبازي خود پرداختند.
در پايان اين جشن از ٢٠ نفر از زنان جانباز شامل زنان مبارز در زندان هاي رژيم پهلوي، عمليات انتحاري گروه هاي تروريستي و دوران دفاع مقدس تجليل شد.
اجتمام* ٧٢6٨ ** 1095*1834