نیروهای سپاه از دو هفته آینده در مرزهای زمینی و دریایی مستقر می شوند

تهران-ایرنا-نایب رییس كمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: قرار است از دو هفته آینده نیروهای سپاه به كمك نیروهای مرزی برای مبارزه با قاچاق كالا و ارز در مرزهای زمینی و دریایی مستقر شوند كه قطعا با توجه به امكانات گسترده‌تر سپاه شاهد مبارزه قاطع‌تر با قاچاق خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، كمال دهقانی فیروز آبادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در مورد جلسه فوق‌العاده كمیسیون امنیت ملی برای بررسی حادثه تروریستی زاهدان، گفت: كمیسیون امنیت ملی در مورد وضعیت مرزها امروز میزبان وزیر كشور بود كه در این جلسه درباره همكاری وزارت كشور با كشورهای همسایه، موضوع بازگشایی مناطق مرزی همچون سلماس و قصر شیرین و لزوم تسهیل تردد زائران اربعین مباحثی مطرح شد.
وی افزود: لزوم مبارزه با قاچاق كالا و ارز مشخصا قاچاق دام از جمله موارد مورد تاكید نمایندگان در این جلسه بود كه وزیر كشور توضیح داد كه قاچاق دام در حد سازمان یافته نیست و در حد محدود است كه نمی‌توان این اتفاق را هم انكار كرد ولی قاچاق دام قابل كنترل می‌باشد و دستگاه‌ها اقدامات خود را انجام می‌دهند.
وی اظهار داشت: قرار است از دو هفته آینده نیروهای سپاه به كمك نیروهای مرزی برای مبارزه با قاچاق كالا و ارز در مرزهای زمینی و دریایی مستقر شوند كه قطعا با توجه به امكانات گسترده‌تر سپاه شاهد مبارزه قاطع‌تر با قاچاق خواهیم بود.
دهقانی فیروز آبادی ادامه داد: یكی دیگر از مباحث مطرح در این جلسه لزوم كنترل مرزهای ایران و پاكستان بود، نمایندگان در این جلسه از اهمال و برخورد انفعالی دولت پاكستان با تروریست‌ها انتقاد داشتند.
وی تصریح كرد: اینكه این نحو كنترل مرز و مبارزه با تروریسم می‌تواند در امنیت مرزها و روابط فیمابین ایران و پاكستان تأثیر بگذارد، موضوعی است كه مغایر با اصل سیاست دولت پاكستان در كنترل مرز و اتباع خود جهت عدم مشاركت در اقدامات تروریستی است.
وی با بیان این كه روند فعلی در كنترل مرز توسط پاكستان خلاف موافقتنامه امنیتی ایران و پاكستان است، اظهار داشت: انتظار این است كه پاكستانی‌ها بر روی مرزهای خود احاطه داشته باشند.
نماینده مردم تفت در مجلس گفت: نمایندگان در این جلسه خواستار پیگیری این موضوع از سوی وزیر كشور و انجام اقدامات مناسب برای تأمین امنیت مرزهای شرقی شدند.
وی درباره موضوع حادثه تروریستی زاهدان نیز گفت: وزارت كشور در مرحله بررسی موضوع است كه قرار شد گزارش كاملی از چگونگی وقوع حادثه تروریستی را بعد از تكمیل به مجلس ارائه كند.
وی اظهار داشت: دستگاه‌های دیگر یعنی ستاد كل نیروهای مسلح و سپاه نیز موضوع را جداگانه بررسی می‌كنند كه امیدواریم هر چه سریع‌تر نتایج آن روشن شود. قطعا مجلس هم پیگیر این موضوع خواهد بود و متناسب آن اظهار نظر می‌كند.
سیام**9121**3050**1535