نمايشگاه جابر ابن حيان در عجب شير گشايش يافت

مراغه - ايرنا - نمايشگاه دانش آموزي جابر ابن حيان با هدف تقويت خلاقيت، ايجاد روحيه پژوهشگري و رشد مهارت هاي درس ورزي دانش آموزان مقطع ابتدايي در عجب شير گشايش يافت.

به گزارش ايرنا، مدير آموزش و پرورش عجب شير در مراسم آغاز به كار اين نمايشگاه اظهار داشت: در اين نمايشگاه آثار دانش آموزان در زمينه هاي تحقيق، نمايش، مدل، آزمايش و طراحي ساخت به مدت يك هفته به نمايش گذاشته شده است.
عليرضا قادري گفت: دانش آموزان آينده سازان ايران اسلامي بوده و بايد نسبت به توانمندسازي آنان تلاش كرد.
وي اضافه كرد: انجام كارهاي گروهي و آشنايي دانش آموزان با چگونگي استفاده از منابع و اطلاعات علمي از فوايد اجرايي اين طرح است.
قادري اظهار داشت: پروژه هاي علمي ميل به يادگيري را تقويت مي كند و جشنواره جابربن حيان مي تواند به عنوان ابزار بسيار قوي در خدمت تعليم و تربيت باشد.
وي افزود: بذر علم و پژوهش را بايد در دوران كودكي در ذهن دانش آموزان كاشت تا زمينه هاي رشد و شكوفايي در آنها به وجود آيد.
قادري ادامه داد: تعداد زيادي طرح به اين جشنواره ارايه شده كه نشان از ذوق و استقبال خوب دانش آموزان و والدين آنها دارد.
وي بابيان اينكه در سال گذشته تعداد 123 طرح در مرحله منطقه اي شركت داشتند كه پس از داوري، چهار طرح به مرحله استاني راه يافتند و يك طرح توانست رتبه اول استاني را كسب كند.
وي ادامه داد: در سال تحصيلي جاري نيز تعداد 180 طرح در مرحله منطقه اي شركت كرده اند كه نسبت به سال قبل 46 درصد رشد داشته است.
به گزارش ايرنا، آثار فردي و گروهي دانش آموزان پس از داوري هاي منطقه اي، در معرض ديد عموم علاقه مندان قرار خواهد گرفت و آثار برگزيده به مرحله استاني اين جشنواره راه پيدا خواهند كرد.
شهرستان عجب شير با 71 هزار جمعيت در 98 كيلومتري جنوب غربي تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3077/7485