۵ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۳۱
کد خبر: 83221290
۰ نفر
قدردانی وزیر ارتباطات از تیم تحقیقاتی ماهواره پیام

تهران-ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارسال نامه‌ای از تیم تحقیقاتی ماهواره مخابراتی « پیام» دانشگاه صنعتی امیركبیر قدردانی كرد.

به گزارش روز یكشنبه دانشگاه صنعتی امیركبیر، محمدجواد آذری جهرمی از مصطفی صفوی عضو هیات علمی و مجری طرح ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر و تیم تحقیقاتی این ماهواره طی ارسال پیامی قدر دانی كرد.
در این پیام آمده است : اگر اندیشمندان عرصه علم و دانش توانسته‌اند زیباترین و ناب‌ترین افتخارات را در كالبد لحظه‌ها جاری سازند، به یقین حضور و همراهی و تلاش متخصصان و محققانی چون شما در حوزه علم و فناوری فضایی كشور تحول و تحرك مهمی را در این عرصه رقم زده است.
وی در ادامه آورده است : ماهواره پیام، سیمرغ اقتدار ملت ایران و نتیجه تلاش نخبگانی است كه تمام همت و توانایی خود را در این زمینه بكار گرفته‌اند تا پرچم عزت و سربلندی ایران اسلامی در سراسر جهان همچنان برافراشته بماند.
وزیر ارتباطات می افزاید : از حضور نقش‌آفرین و اثر بخش جنابعالی در طراحی و ساخت ماهواره پیام كه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، بار دیگر عبارت تاریخی 'ما می‌توانیم´را تجلی بخشید، تشكر و قدردانی می‌نماید. امید كه ادامه راه پیام با قرار گرفتن در مدار تداوم یابد و حاصل این كار پررنج و پرشور به نتیجه درخشان برسد.
از خداوند متعال مسئلت دارم در پرتو عزم و مجاهدت ملی، شاهد رشد و نهادینه كردن بیش از پیش جایگاه دستاوردهای فناوری فضایی در میهن اسلامیمان باشیم . ماهواره مخابراتی پیام ماهواره مخابراتی بود كه از سوی دانشگاه صنعتی امیركبیر طراحی و ساخته و تحویل سازمان فضایی ایران شد.
**9465**1601**